O Grupie MTP

Podziel się

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od ponad 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych. Lubimy się też dobrze bawić, dlatego z powodzeniem organizujemy autorskie mega eventy dla fanów lotnictwa, motoryzacji, gier komputerowych i jeździectwa.

Przez lata byliśmy „polskim oknem na świat” i kojarzyliśmy się głównie z organizacją targów, ale spektrum naszej działalności jest o wiele szersze. Dziś, poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi organizujemy kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata. To co nas wyróżnia to ranga, zasięg i jakość organizowanych wydarzeń. Dążymy do tego, by kreować i obsługiwać najbardziej wpływowe i najciekawsze wydarzenia w wybranych branżach i tematach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Takie, na które chcą przyjeżdżać decydenci i uczestnicy. Takie, które się pamięta przez cały rok.

Integrujemy najlepszy ’content’, atrakcyjne lokalizacje oraz paletę zaawansowanych usług, sprawiając, że impreza zmienia się w prawdziwie udane wydarzenie – od technicznej obsługi, aranżacji przestrzeni, budowy stoisk, usług cateringowych po analizy rynkowe, doradztwo i kompleksowe usługi marketingowe. Dysponujemy najlepszą bazą wystawową i konferencyjną w samym centrum Poznania, ale nasze doświadczenie i kompetencje pozwala nam organizować wydarzenia w dowolnym miejscu w Polsce, pod dachem i w plenerze. 

Organizacja targów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i w innych lokalizacjach

W portfolio mamy 100 marek. W tym wydarzenia B2B, skierowane do profesjonalistów jak i targi B2C – megaeventy i wydarzenia o charakterze lokalnych festynów. Odwiedzają je goście z całego świata, również dzięki programowi Hosted Buyers, matchmakingowym projekcie polegającym na organizowaniu spotkań biznesowych wystawców z wytypowaną grupą partnerów handlowych. Warto podkreślić, że targi dla najważniejszych polskich branż eksportowych odbywają się właśnie w Poznaniu. Przykłady? Targi Meble Polska (meblarstwo), Polagra (żywność), Budma (stolarka otworowa), Poznań Motor Show oraz ITM Industry Europe (przemysł ery cyfrowej).

Działania wspomagające – szkolenia, wydawnictwa i badania marketingowe

W naszym portfolio wydawniczym znajduje się sześć tytułów skierowanych do m.in. takich branż jak ogrodnicza, wędkarska czy funeralna. Utrzymujemy kontakt z naszymi wystawcami również w okresie pozatargowym i możemy dynamicznie reagować na ich potrzeby. Efektem naszych starań są organizowane kongresy i szkolenia, które są miejscem, gdzie rodzą się nowe pomysły i wykuwają nowe idee. Inspirujemy i sami dajemy się inspirować. Mocnym wsparciem dla naszych partnerów są raporty i bazy wiedzy na temat polskich i zagranicznych podmiotów, przygotowywane przez firmę Infocredit, z którą współpracujemy.

Aranżacja przestrzeni, budowa stoisk na Międzynarodowych Targach Poznańskich i w innych lokalizacjach

Budową nowoczesnych stoisk oraz aranżacją przestrzeni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w innych lokalizacjach, zajmuje się Idea Expo, którą wyróżnia 30 lat doświadczeń, przekładające się na blisko 6000 stoisk budowanych rocznie. W naszym portfolio znajdują się zarówno niewielkie stoiska systemowe dostępne dla małych firm, jak również kompleksowe realizacje wg indywidualnych koncepcji dla liderów rynkowych.

Venue Management 

Dysponujemy 16 przestrzennymi, klimatyzowanymi pawilonami z miejscami przyjaznymi do prowadzenia rozmów biznesowych. Wspomnieć tu należy również o doskonałym zapleczu bankietowym oraz o Sali Ziemi na 2000 miejsc. Dysponujemy trzypoziomowym podziemnym parkingiem dla 650 pojazdów. Jest to największy tego typu obiekt w Poznaniu, z którego mogą skorzystać nie tylko uczestnicy wydarzeń odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – targów, kongresów, koncertów, megaeventów, ale także przybywający do stolicy Wielkopolski w celach turystycznych czy biznesowych, a także sami mieszkańcy Poznania. 

Kongresy i konferencje – wydarzenia własne i wydarzenia Poznań Congress Center

Grupa MTP jest zarówno organizatorem jak i gospodarzem konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz wydarzeń korporacyjnych. Współpracujemy z najbardziej wpływowymi instytucjami na świecie, takimi jak ONZ, UE, UFI, NATO. Trzykrotnie byliśmy organizatorem technicznym Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. W 2022 roku zrealizowaliśmy WUF11 - Światowe Forum Miejskie. Grupa MTP w konsorcjum FM ALDENTRO była odpowiedzialna za budowę Pawilonu Polskiego na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

Gastronomia

Gastronomia na Międzynarodowych Targach Poznańskich to z jednej strony nowoczesne i designersko urządzone restauracje GARDENcity w Poznań Congress Center jak i świadczone przez nas usługi cateringowe. W restauracjach można smacznie zjeść w trakcie targów, a w okresie międzytargowym zorganizować wydarzenie firmowe czy uroczystość rodzinną.

Marketing i analizy rynkowe

Grupa MTP to nowoczesna firma korzystająca z portali internetowych, aplikacji i narzędzi informatycznych. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi do analizowania i badania ruchu odwiedzających nasze serwisy, świadczymy kompleksowe usługi marketingowe w digitalu. Organizujemy również kampanie internetowe w social media, usługi telemarketingu czy e-mailingi.  Nasza marka CITY Marketing świadczy usługi reklamowe w outdorze, zarówno na terenie targów, jak i przestrzeni miejskiej. City Marketing jest także także wyłącznym operatorem powierzchni reklamowych na terenie portu lotniczego Poznań-Ławica. Nasi klienci mają również możliwość pokazania swojej reklamy na największym ekranie LED w Wielkopolsce, o powierzchni 212 m2.

Dzięki swojej infrastrukturze, doświadczeniu w przygotowywaniu wydarzeń biznesowych i rozrywkowych na dużą skalę, Grupa MTP może zrealizować niemal każdy event od „a” do „zet”.