Odkryj Poznań

Podziel się

Co roku Poznań odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Miasto cenione jest za liczne zabytki, atrakcje turystyczne oraz dobre położenie pomiędzy stolicami Polski i Niemiec. Poznań słynie również z ekscytujących międzynarodowych imprez odbywających się na terenie MTP Poznań Expo.

Jednym z największych zabytków stolicy Wielkopolski jest Stary Rynek z renesansowym ratuszem, w którym mieści się Muzeum Historii Miasta. Targ jest charakterystycznym miejscem spotkań z licznymi restauracjami i kawiarniami. Na północ od placu znajduje się Dzielnica Cesarska, zaprojektowana przez wybitnych europejskich architektów i obejmująca m.in. Zamek Cesarski, Teatr Wielki, Collegium Maius, Collegium Minus oraz parki Adama Mickiewicza i Karola Marcinkowskiego. Z kolei na wschód od rynku znajduje się zabytkowy Ostrów Tumski z najstarszą polską katedrą powstałą w X wieku oraz Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Poznań oferuje dużo przestrzeni rekreacyjnej. Wśród wielu parków na uwagę zasługuje zabytkowa Cytadela o powierzchni 100 ha, która powstała na miejscu dawnego Fortu Winiary i obecnie jest zabytkiem. W stolicy Wielkopolski na uwagę zasługuje także Park Sołacki położony w willowej dzielnicy Sołacz czy jeziora Rusałka, Kiekrz czy Malta. Ta ostatnia jest areną międzynarodowych zawodów kajakarzy i wioślarzy.

W Europie Poznań znany jest również z MTP Poznań Expo, które jest areną wielu imprez krajowych i międzynarodowych, które przyciągają tysiące zwiedzających z całego świata.

Warta odwiedzenia jest między innymi największa impreza jeździecka w Polsce - CAVALIADA, na której rywalizują zawodnicy czterech dyscyplin jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW i Ujeżdżenia.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży, jak i dla zwiedzających indywidualnych pod szyldem Poznań Game Arena.

Grupa MTP organizuje również jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie Poznań Motor Show, podczas których zwiedzający mogą zapoznać się z bogatą ofertą samochodów osobowych, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych i ciężarowych. W portfolio Grupy MTP znalazły się również nowe wydarzenia, takie jak Targi Polskie Wina i Winnice, podczas których swoje produkty prezentują najlepsi polscy producenci wina i cydru oraz dostawcy technologii i urządzeń winiarskich.

Będąc w Poznaniu koniecznie spróbuj dań regionalnych!

Ziemniaki z gzikiem to bardzo popularna przystawka w poznańskich restauracjach, gzik to twaróg zmieszany ze śmietaną i szczypiorkiem lub rzodkiewką. Podaje się z ziemniakami w mundurkach. Proste, ale bardzo smaczne!

Kaczka podawana tradycyjnie zapiekana z kapustą, jabłkami i knedlami. to bardzo wykwintne danie obiadowe typowe dla regionu Św.

Rogaliki Marcina – to prawdziwy smak Poznania! Wypełniony białym makiem i pastą migdałową, pokryty cukrową glazurą. Żadne słowa nie opiszą tego smaku. Po prostu musisz spróbować!

Wszystkie tradycyjne dania znajdziesz w miejskich restauracjach GARDEN na terenie MTP Poznań Expo!

Do zobaczenia w Poznaniu!