Europejska Konferencja UFI - podsumowanie
Od 4 do 6 maja w stolicy Wielkopolski trwała Europejska Konferencja Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI) - najważniejsze międzynarodowe wydarzenie branżowe przemysłu targowego w tej części świata.
Kilkuset przedstawicieli państw Europy i innych regionów świata związanych z branżą spotkań spotkało się w Poznaniu, by uczestniczyć w prelekcjach i panelach dyskusyjnych związanych z przyszłością targów, dokonującymi się zmianami i wyzwaniami stojącymi przed branżą.
– Miło patrzeć, że po dwóch latach pandemii branża wraca do życia. Pawilony wystawiennicze w całej Europie zaczynają się zapełniać. Wystawcy wracają z dużym entuzjazmem, podobnie jak kupujący. Luka się wypełnia, rośnie potrzeba powrotu i uczestnictwa w targach, żeby nawiązywać relacje biznesowe – mówił Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.
Konferencja w Poznania była pierwszym spotkaniem europejskich liderów przemysłu spotkań po pandemii koronawirusa i pierwszym w historii spotkaniem w Polsce. Wydarzenie było też jednym z finałowych punktów obchodów 100-lecia istnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Konferencję poprowadził energetyczny DanRam - event speaker, który podróżuje po całym świecie, prowadząc ponad 100 imprez rocznie. Był gospodarzem wielu największych konferencji technologicznych na świecie, witając na swojej scenie m.in. prezydenta Baracka Obamę, założycieli miliarderów Sir Richarda Bransona i Reida Hoffmana, mistrza F1 Nico Rosberga, artystów, celebrytów i zdobywców Grammy.
Uczestnicy konferencji zostawili w Poznaniu wyjątkową pamiątkę. Goście posadzili rośliny i stworzyli ogród kieszonkowy, pokazując, że odpowiedzialnie zaprojektowane wydarzenie to takie, po którym zostaje jakiś ślad. Kieszonkowy ogród ma 370 m kw. i powstał na fragmencie placu, który do tej pory był w większości pokryty kostką brukową i zajmowany przez samochody. Teraz jest pełen roślin. Rośliny zostały tak wybrane, by ogród nie tylko cieszył oko kwiatami i owocami, ale też przyciągał owady i ptaki, i zwiększały bioróżnorodność tego obszaru. Zapylacze i inne owady będą miały w ogrodzie swój domek, ptaki – budki lęgowe, a wszystkie zwierzęta w upalne dni skorzystają z poidełka z wodą.
Tradycją konferencji jest udział gości nie tylko w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, ale i aktywności sportowe w ramach UFI bike & running club.
Podczas konferencji miała miejsce premiera raportu „Przyszłość branży targowej”, przygotowanego przez Grupę MTP i infuture.institute, którego założycielem i CEO jest Natalia Hatalska. Raport to obraz stanu obecnego i scenariusze przyszłości, które pozwalają lepiej zrozumieć, jak branża MICE może funkcjonować w nowej rzeczywistości i czego od niej oczekuje zmieniające się społeczeństwo.
Spotkania UFI to przede wszystkim networking. Rozmowom sprzyjały nieformalne spotkania wieczorne. Pierwsze z nich odbyło się w nowootwartej restauracji Port Sołacz, drugie w Młyńskiej 12.
Zobacz zdjęcia >>> pełna GALERIA tutaj