Zapraszamy na kolejny piknik Poznań w formie. Czekamy na Was na Hipodromie Wola

Podziel się

Już w najbliższą sobotę 18 maja na Hipodromie Wola, kolejny piknik „Poznań w formie”. Wydarzenie rozpocznie się nietypowo bo od przejazdu rowerowego z Międzynarodowych Targów Poznańskich na Hipodrom Wola.

Z okazji 95. rocznicy zorganizowania Powszechnej Wystawy Krajowej tuż przed startem o godz. 10 przewodnik PPTK opowie o ciekawostkach związanych z historią Powszechnej Wystawy Krajowej.

Spotykamy się na środku Placu Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na Hipodromie Wola, podczas pikniku odbędzie się również Wiosenny Targ Ogrodniczy, na którym nie zabraknie roślin, krzewów kolekcjonerskich czy produktów pszczelarskich. Wydarzenie jest mocno skupione wokół ekologii zarówno pod kątem sprzątania jak i segregacji odpadów.

Fundacja Zaraz Wracam będzie prowadziła zbiórkę elektrośmieci, a mieszkańcy mają możliwość wzięcia udziału w wiosennych porządkach. Wydział Gospodarki Komunalnej przygotuje z tej okazji worki i rękawice, a od sponsorów uczestnicy w podziękowaniu otrzymają cebule, nasiona i sadzonki.

W trakcie pikniku dla mieszkańców przygotowaliśmy bezpłatne badania i konsultacje w tym m.in. Słuchobus, Mammobus i Rentgen. Na najmłodszych czekają przedstawienia teatralne, zajęcia sportowe i animacje. Zapraszamy od 11 do 16 w sobotę 18 maja na Hipodrom Wola.