XXX Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych - coraz bliżej

Podziel się

Przyjdź z rodziną! Zapraszamy rodziny z dziećmi na wyjątkowe wydarzenie - Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się 12-14 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dzieci do 6 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnego wstępu. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć wszystkie zwierzęta hodowlane w jednym miejscu. Taką możliwość ciężko spotkać nawet na wsi, a co dopiero w centrum dużego miasta!

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywająca się w cyklu dwuletnim to najważniejsze i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi hodowlanemu. Organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt,  Związki Hodowców Zwierząt oraz Grupa MTP. Tegoroczna edycja to już trzydziesta, jubileuszowa odsłona!
Trzydniowe święto hodowców od lat skupia znakomite grono hodowców prezentujących zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów pokazujących najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie, czy chowie zwierząt. Wystawie przyświeca również idea zdrowego żywienia, w której zawiera się jedzenie dobrze przyrządzonego mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego od polskich producentów. NWZH to czas poszukiwań nowych rozwiązań, czerpania inspiracji oraz zdobywania wiedzy w ramach spotkań ze znanymi w kraju autorytetami.
Rozbudowany cykl pokazów i szkoleń towarzyszących Wystawie to już tradycja. Stałym punktem programu są specjalne strefy dla dzieci oraz liczne degustacje.
Podczas ostatniej edycji Wystawy zostało zaprezentowanych blisko 1500 sztuk zwierząt, które podziwiało prawie 22 000 gości targowych.
Udział rodzin z dziećmi oraz grup żłobkowych i przedszkolnych to nieodłączna część Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. "Plenerowa lekcja biologii" jest dla najmłodszych uczestników Wystawy niezwykle ciekawym doświadczeniem. Maluchy mogą z bliska zobaczyć krowę, kozę, owcę czy konia, a także mniejsze zwierzęta jak króliki, szynszyle, a nawet ślimaki czy pszczoły!
Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla zwiedzających w postaci Strefy Dziecka oraz Strefy Degustacyjnej.

 

Żłobki i przedszkola
Grupy żłobkowe i przedszkolne zapraszamy w piątek, 12 maja, od godziny 9 do 17.
Dzieci do 6 roku życia oraz opiekunowie grup korzystają z bezpłatnego wejścia. 
Zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia grupy!

 

Rodziny
Zachęcamy także rodziców do zabrania swoich pociech na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 13-14 maja (sobota-niedziela).
Bramki wejściowe otwieramy o godzinie 9:00 i zamykamy w sobotę o 17:00, a w niedzielę o 16:00.
Wstęp jest bezpłatny dla dzieci do 6 roku życia.
 
Godziny otwarcia Wystawy dla zwiedzających:
piątek: 9:00-17:00
sobota: 9:00-17:00
niedziela: 9:00-16:00