Weekend z Hobby na Targach Poznańskich

Podziel się

W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się pasjonaci oraz Ci, którzy swojej pasji dopiero poszukują. W dniach 29-30.10.2022 już po raz dziewiętnasty odbędą się Targi HOBBY. To świetny pomysł na spędzenie radosnego weekendu z rodziną. Każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie.

Jak co roku Targi HOBBY to przede wszystkim ciekawe atrakcje – pokazy, turnieje, wystawy, warsztaty i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami.

Na ekspozycji znajdą się m.in. znane już z poprzednich edycji atrakcje, jak strefy LEGO, modelarstwa, gier planszowych czy sportu, a także mistrzostwa  samochodów zdalnie sterowanych (Halowe Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych ON ROAD oraz Zawody D10 Drift Battle of Poland 2022).

Tegoroczne nowości

Targi HOBBY co roku rozszerzają swoją tematykę o nowe atrakcje. I tym razem organizatorzy przygotowali sporo nowości. Uczestnicy będą mogli odwiedzić muzeum komiksu, czy też wziąć udział w warsztatach ceramiki, florystyki, makramy i pracy w drewnie.

Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu. Podczas specjalnych prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak stawiać pierwsze kroki w tym zakresie. Miłośnicy strzelania będą mogli skorzystać ze strzelnicy ASG i strzelnicy elektronicznej, a także spróbować swoich sił w łucznictwie. Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowego, kowalstwa i kaletnictwa. Znajdzie się również coś dla pasjonatów robotyki i elektroniki. Będzie też okazja, by pograć kultowe gry z dawnych czasów na komputerach z przeszłości. Całość dopełni kiermasz rozmaitości i Giełda Winyli.

Na antresoli w pawilonie 3A odbędzie się V edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Kanarków i Ptaków Egzotycznych. To świetna okazja, żeby obejrzeć najwspanialsze okazy hodowców z całej Polski i poznać u źródła tajniki hodowli ptaków.

Po raz pierwszy podczas Targów HOBBY organizowany jest Kącik Opowieści z Pasją – podczas prelekcji pasjonaci podzielą się ze zwiedzającymi wiedzą na temat swojego hobby.

Do 6 roku życia wstęp gratis! Bilet upoważnia także do zwiedzenia Targów Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show.

Więcej informacji na www.targihobby.pl