Weekend z Hobby na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Podziel się

W weekend 18-19 listopada tysiące hobbystów spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, by wziąć udział w kolejnej edycji Targów Hobby. To świetny pomysł na spędzenie radosnego weekendu z rodziną. Każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie.

Jak co roku Targi HOBBY to przede wszystkim ciekawe atrakcje – pokazy, turnieje, wystawy, warsztaty i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala
im na bezpośrednie obcowanie z wieloma pasjami. Na uczestników czekają strefy poświęcone różnorodnym hobby: strefa LEGO, modelarstwa kolejowego
i samochodowego, gier planszowych czy sportu, a także mistrzostwa samochodów zdalnie sterowanych.

Makiety i modele kolejowe

Strefa modelarska zawsze cieszy się największym zainteresowaniem uczestników. Pod budowę olbrzymich makiet kolejowych oddano w tym roku prawie 900 mkw powierzchni. Na zwiedzających czekać będzie m. in. wielomodułowa makieta w popularnej skali „H0” oraz jedyna w Polsce modułowa makieta taboru kolejowego w skali 1 (1: 32). Będzie można zobaczyć oryginalnie odwzorowane lokomotywy, wagony, makiety stacji kolejowych w ruchu - wszystko co rozpala serca pasjonatów modelarstwa kolejowego.

Na stoiskach będzie można otrzymać odpowiedzi na pytania związane z budowaniem makiet i modelarstwem. Będzie też możliwość zakupu modeli kolejowych, akcesoriów do tworzenia makiet oraz narzędzi i sprzętu modelarskiego.

Modelarstwo samochodowe

Modelarze samochodowi pokażą ponad 3000 różnorodnych modeli w różnych skalach. Ciekawie zapowiada się także ekspozycja modeli pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych czy innych urządzeń mechanicznych używanych na co dzień w różnych gałęziach przemysłu w skali 1:50. Tegoroczną nowością będzie makieta modułowa z poruszającymi się modelami samochodów w skali 1:87.

Modelarze pokażą również około 400 modeli samochodów rajdowych wykonanych w skali 1:43 oraz 1:18., w tym piękną replikę samochodu rajdowego brytyjskiego mistrza kierownicy Colina McRae, którym wygrywał Rally Manx w 1991 roku. Na miejscu będzie można porównać model z oryginałem - prawdziwym rajdowym Subaru Legacy GT.

Mistrzostwa modelarzy

Uczestnicy Targów HOBBY będą mieli okazję śledzić zmagania mistrzów modelarskiej kierownicy w Halowych Mistrzostwach Polski On Road. W rywalizacji na specjalnym krętym torze wybudowanym w pawilonie 3A udział wezmą czołowi zawodnicy z Polski, między innymi aktualni Mistrzowie Polski ON Road Sezonu Letniego i zeszłoroczni Mistrzowie Polski sezonu halowego. 

Podczas Targów HOBBY w międzynarodowych zawodach aut zdalnie sterowanych
D10 Drift Battle of Poland rywalizować będą najlepsi drifterzy. W tym roku do Poznaniu zjedzie się ponad 100 zawodników z całego świata. To największe wydarzenie RC Drift
w Europie w 2023 roku.

Tory dla aut RC

Ponadto Wielkopolskie Stowarzyszenie Modelarzy wybuduje w pawilonie trzy tory do jazdy pojazdami zdalnie sterowanymi. Jeden z nich, dla klasycznych modeli w skali 1/10, będzie mógł pokonać każdy uczestnik targów. Modelarze z WSM użyczą swoich maszyn. Można także przyjść z własnym pojazdem i spróbować swoich sił na torze.

 

Strefa Gier

W Strefie Gier wystawcy zaprezentują najnowsze i najpopularniejsze gry planszowedla dorosłych, dzieci i młodzieży, logiczne, strategiczne i edukacyjne przygotowane przez kilkanaście wydawnictw. Strefa wyposażona będzie w stoliki, na których miłośnicy planszówek będą mogli do woli testować gry. Instruktorzy będą pomagać w krótkim czasie opanować zasady poszczególnych gier bez potrzeby studiowania instrukcji.

Strefa LEGO

Ponad 1000 metrów kwadratowych będzie miała Strefa LEGO - wystawa autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków. Swoje niesamowite dzieła zaprezentują najbardziej utalentowani mistrzowie klockowej pasji. Zdziwicie się, jakie cuda można z klocków ułożyć. Na miejscu możliwość zakupu klocków w specjalnych targowych cenach, unikatowych minifigurek oraz zestawów z różnych serii.

Atrakcji co niemiara

Na ekspozycji czeka też wiele innych atrakcji, m.in. strefy służb mundurowych, akademia piłkarska, muzeum komiksu, ekspozycja fanów robotyki i elektroniki, czy też warsztaty florystyki, malowania figurek, makramy i pracy w drewnie.

Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu. Dla miłośników strzelania przygotowano 3 strzelnice: multimedialną, ASG oraz tor łuczniczy.  Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowego, wykuwania noży i rekonstrukcji historycznych. Całość dopełni kiermasz rozmaitości i Giełda Winyli.

Tegoroczną nowością będzie m.in. Galaktyka Mocy - strefa trzech organizacji kostiumowych uniwersum Gwiezdnych Wojen (Legion 501, Rebel Legion i Mando Mercs Costume Club). W strefie stanie fragment korytarzy Gwiazdy Śmierci, na tle których będzie można zrobić zdjęcie z bohaterami gwiezdnej sagi, m.in. samego Lorda Vadera.

Na antresoli odbędzie się VI edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Mistrzostw Wielkopolski Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Do 3 roku życia wstęp gratis.

Godziny otwarcia: sobota – 10:00-18:0, niedziela – 10:00-17:00

Wejście Wschodnie od ulicy Głogowskiej (vis-a-vis Mostu Dworcowego).

Więcej informacji o Targach Hobby na stronie www.targihobby.pl

Parking PWK