Uroczysta Sesja Rady Miasta Poznania

Podziel się

W dniu imienin patronów Miasta w Sali Ziemi odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Poznania. W wydarzeniu wzięli udział Prezydent Miasta Poznania i Jego Zastępcy, Radni Miejscy, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, prezesi spółek komunalnych, hierarchowie kościelni, przedstawiciele służb mundurowych oraz media.

Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz otworzył Sesję przemową nawiązującą do wydarzeń Czerwca'56 roku i tych, które mają miejsce obecnie w Ukrainie. - Przepraszam, że w tym  uroczystym czasie mówię o rzeczach trudnych, ale one składają się na naszą tożsamość - mówił Grzegorz Ganowicz.

- Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Z jednej strony wewnętrze problemy Polski, z drugiej wydarzenia bez precedensu - pandemia i barbarzyńska napaść na naszych sąsiadów Ukraińców. Chciałby podziękować za współpracę. Za to, że potrafimy pracować ponad podziałami – mówił Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wymieniając przykłady szpitala tymczasowego i pomocy uchodźców z Ukrainy. - Nie wszyscy wiedzą, ale warto to podkreślić, że aż 150 pracowników Grupy MTP było w pierwszym okresie wybuchu wojny zaangażowanych w działania na rzecz pomocy potrzebującym, którzy przybyli do Poznania - dodał Prezydent.