To będzie rok pełen spotkań

Podziel się

Rok 2022 dla Grupy MTP zapowiada się niezwykle intensywnie. W planach są m.in. międzynarodowe eventy i szereg prestiżowych biznesowych wydarzeń. Zakończą się także duże projekty infrastrukturalne, które trwale zapiszą się w architekturze stolicy Wielkopolski.

Ostatnie dwa lata minęły pod znakiem pandemii koronawirusa. Z tego powodu wiele wydarzeń zostało odwołanych, a cała branża targowa z miesiąca na miesiąc ponosiła znaczące straty. W tym czasie Grupa MTP, mimo ograniczeń związanych z organizacją eventów, rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę inwestycje infrastrukturalne. Finał kilku z nich jest planowany w 2022 roku.

 

Zmienią oblicze Poznania

Jednym z największych realizowanych obecnie przez Grupę MTP projektów jest budowa trzykondygnacyjnego podziemnego parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, który pomieści ponad 650 samochodów. Wjazd będzie się mieścił od strony ul. Głogowskiej, na wysokości dworca PKP. Swoje oblicze zmieni również naziemna część tego terenu, który stanie się nową miejską przestrzenią pod szyldem placu Pewuki. Nazwa ta jest hołdem dla Powszechnej Wystawy Krajowej, która odbyła się w 1929 roku z okazji dziesięciolecia odzyskania przez Polskę niepodległości i służyła prezentacji dorobku II Rzeczypospolitej. Nowy plac stanie się ważnym miejscem na eventowej mapie Poznania. – Chcemy uczynić to miejsce przyjaznym konferencjom, koncertom i wydarzeniom kulturalnym. Przestrzeń zostanie otwarta na miasto – zapowiada prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski. Inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie 2022 roku.

To jednak nie koniec inwestycyjnej ofensywy grupy MTP. W maju 2022 roku zostanie oddana nowa elewacja Poznań Congress Center. Będzie ona skonstruowana z tysięcy małych płytek reagujących na warunki atmosferyczne. Elewacja kinetyczna sprawia wrażenie ruchomej, co wyróżni budynek na tle miejskiej architektury i sprawi, że Poznań Congress Center stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Grupa MTP w pierwszym kwartale 2022 roku planuje również oddać do użytku restaurację pod szyldem Port Sołacz w zabytkowej dzielnicy Poznania i wyłonić wykonawcę modernizacji Hali Sportowo-Widowiskowej Arena.

Międzynarodowe i krajowe megaeventy

W 2022 roku Poznań stanie się areną ważnych międzynarodowych wydarzeń. Od 4 do 6 maja w stolicy Wielkopolski będzie trwała Europejska Konferencja Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI). Już kilka dni później, 11 i 12 maja Poznań ponownie stanie się areną Impact’22, czyli największego wydarzenia gospodarczo-technologicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei w październiku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz drugi odbędzie się Europejskie Forum Samorządowe Local Trends.

- Inwestujemy w infrastrukturę, poszerzamy swoją ofertę i z roku na rok stajemy się atrakcyjniejsi dla wydarzeń nie tylko o charakterze krajowym, ale przede wszystkim międzynarodowym. Mamy duże możliwości związane z obsługą eventów o różnej skali, dlatego wiele podmiotów, które organizują z nami jedno wydarzenie, wraca z kolejnymi edycjami – dodaje Tomasz Kobierski.

Grupa MTP nie zwalnia tempa także w przypadku swoich flagowych wydarzeń. Poza cyklicznymi targami biznesowymi, takimi jak BUDMA, DREMA, POLECO, Meble Polska, ITM Industry Europe czy POLAGRA w targowym kalendarium pojawią się nowe ekscytujące projekty, jak Środkowo-Europejskie Forum Technologii Wodorowych H2Poland, które odbędzie się 17 i 18 maja. W kalendarium znalazło się również sporo miejsca na eventy skoncentrowane na pasjach i zainteresowaniach, m.in. Targi WINO, Caravans Salon, Golden Marketing Conference i wiele innych. Pełne kalendarium dostępne >>pod linkiem<<