Targi Cleaning Expo debiut w programie Grupy MTP

Podziel się

Pandemia Covid przyczyniła się do wzrostu zainteresowania nie tylko profesjonalną chemią, ale też firmami działającymi na rynku sprzątania przemysłowego. Jak sytuacja tej branży wygląda obecnie i jak zamierza ona stawić czoła problemom? O tym dyskutować będą profesjonaliści podczas konferencji Cleaning Forum i towarzyszącej jej pierwszej edycji targów Cleaning Expo 2022 (4-5.10.2022).

Wartość europejskiego rynku profesjonalnych środków utrzymania czystości wyniosła w 2020 r. 8,8 mld euro (dane A.I.S.E.) i była wyższa aż o 22,9% w stosunku do roku wcześniejszego. Najszybciej rozwijającym się sektorem detergentów dla zastosowań instytucjonalnych i przemysłowych były środki przeznaczone dla placówek opieki medycznej. Pandemia COVID-19 przyczyniła się do wzrostu zainteresowania nie tylko profesjonalną chemią, ale też firmami działającymi na rynku sprzątania przemysłowego.

Odbiorcami profesjonalnych środków czystości są: służba zdrowia, zakłady przemysłu spożywczego, gastronomia i catering, pralnie oraz pozostałe firmy dbające o czystość i higienę w zakładach pracy i budynkach publicznych. Największy udział w tym rynku ma sektor opieki medycznej (2020 r.: 31,6%; 2015 r.: 23,7%).

– Najbliższa edycja Cleaning Forum, wraz z targami Cleaning Expo, będzie jedynym na taką skalę, tegorocznym spotkaniem przedstawicieli branży utrzymania czystości w Polsce. Wyzwania, jakie stoją przed branżą w najbliższym okresie, utwierdzają nas w przeświadczeniu, że jej integracja i stały kontakt stworzą szansę na jeszcze bardziej efektywne zarządzanie i dalszy rozwój przedsiębiorstw, pomimo niestabilnych czasów – mówi Witold Lipiński, project manager targów Cleaning Expo.

Cleaning Expo obejmuje spotkania branżowe połączone z klasycznymi targami, wzbogacone o panele dyskusyjne i debaty. Wystawcy zaprezentują: maszyny i urządzenia czyszczące, sprzęt, narzędzia manualne i akcesoria do utrzymania czystości, środki chemiczne do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji.  Swoje nowości i premiery pokażą zarówno liderzy, jak i mniejsze firmy. Uzupełnienie stanowić będzie oferta firm świadczących usługi profesjonalnego sprzątania.

Nie zabraknie też rozmów na najważniejsze tematy branżowe. Cleaning Forum to dwudniowa konferencja, której uczestnicy i uczestniczki rozmawiać będą m.in. o zrównoważonym rozwoju w profesjonalnych usługach utrzymania czystości, certyfikacji branżowej firm sprzątających, plusów i minusów digitalizacji branży i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Podsumowaniem dyskusji będzie próba odpowiedzi na pytanie: w jakim kierunku zmierza branża utrzymania czystości?

Drugiego dnia wydarzenia odbędzie się spotkanie w formie case studies poświęcone digitalizacji i cyfryzacji usług sprzątania (mi.n. oparte o sztuczną inteligencję rozwiązania pomagające w zwiększeniu efektywności pracy personelu liniowego; zarządzanie flotą urządzeń czyszczących w oparciu o przesyłane dane; autonomiczne urządzenia czyszczące – roboty).

Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO

4-5 października 2022, godz. 10:00-17:00

Poznań Congress Center poziom 1

Więcej na www.cleaningexpo.pl