Święto jeździectwa w Sopocie

Podziel się

CAVALIADA Sopot po raz trzeci odbywa się w ERGO ARENIE. Przed kibicami i uczestnikami cztery dni pasjonującej rywalizacji sportowej w czterech konkurencjach jeździeckich. Wydarzenie potrwa do 4 lutego.

 

 

CAVALIADA to największe zawody jeździeckie w Polsce, podczas których przez cztery dni odbywają się konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu czy WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). Program wydarzenia sportowego skonstruowany jest tak, aby codziennie móc odkrywać mieszankę jeździeckiego świata i poznać nowe konkurencje. Nie brakuje tu rozrywkowych konkursów, takich jak TRAF Eventing Tour, Konkurs Barier, Speed & Music czy ORLEN Driving Tour, które są uwielbianymi punktami programu każdego kibica CAVALIADY.

W tym roku, w ramach zawodów CSI2* zostanie rozegranych 9 konkursów, w tym dwa najważniejsze - zaliczane do światowego rankingu. Będzie to piątkowa Duża Runda oraz niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix.

- Na liście startowej są zawodnicy z europejskiej czołówki oraz Ci, którzy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich czy Finału Pucharu Świata. Można wymienić chociażby Kristapsa Neretnieksa, który jest zawodnikiem z pierwszej setki światowego rankingu. Łotysz po raz drugi wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich i jest też wiceliderem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Liderem tej ligi jest Grek – Angelos Touloupis, który jednocześnie walczy w rozgrywkach CAVALIADA Tour. Nie brakuje doskonałych zawodników z Niemiec czy z krajów nadbałtyckich. Najliczniejszą grupę stanowią reprezentanci Polski, a listę zgłoszonych otwiera aktualny Mistrz Polski Seniorów – Tomasz Miśkiewicz – mówił podczas konferencji prasowej Szymon Tarant, Dyrektor Sportowy CAVALIADA Tour.

- CAVALIADA przebojem wdarła się do kalendarza imprez, które odbywają się w Trójmieście. Nie bez przyczyny – cała produkcja CAVALIADY jest na absolutnie najwyższym poziomie i w niczym nie ustępuje wydarzeniom, które jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy oglądać tylko za oceanem w Ameryce. CAVALIADA to absolutnie topowe wydarzenie i cieszymy się, że jest w Sopocie – mówił Marcin Skwierawski, Wiceprezydent Miasta Sopot

Po raz trzeci mam okazję uczestniczyć w CAVALIADZIE w Sopocie. To wspaniałe widowisko, fantastyczni zawodnicy, konie oraz emocjonująca rywalizacja, również w konkursach dla dzieci. Szacunek dla organizatorów za to co robią od wielu lat przyczyniając się do promowania jeździectwa w Polsce. Jako Sponsor Główny cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu od ponad 10 lat i chciałbym życzyć wszystkim uczestnikom udanych startów, wspaniałej rywalizacji, a kibicom fantastycznych wrażeń – mówił Artur Gałęza, Dyrektor PKO Banku Polskiego w Gdyni.

Organizatorem CAVALIADA Sopot jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Sopot, a partnerami Województwo Pomorskie i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

 

 

Ważne linki:

Strona www: https://sopot.cavaliada.pl/pl/

Program: https://sopot.cavaliada.pl/pl/kibice/program/program-wydarzenia-cavaliada-sopot-2024/

Bilety: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2024.html

Zapraszamy do skorzystania z transmisji online na: https://live.cavaliada.pl/