Standardy bezpieczeństwa na MTP

Podziel się

Utrzymanie wysokich standardów dotyczących bezpieczeństwa w każdym obszarze, w tym opieki medycznej, ochrony przeciwpożarowej czy bezpieczeństwa osobistego, od zawsze jest jednym z naszych priorytetów.

Bezpieczeństwo wystawców i gości targowych to najwyższy priorytet Grupy MTP. Wysokie standardy sanitarne mają na celu maksymalnie ograniczenie możliwość transmisji Covid-19 podczas wydarzeń organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Grupa MTP wprowadza nowe zasady związane z organizacją wybranych targów o charakterze biznesowym i międzynarodowym, takich jak targi Meble Polska. Polegają one na konieczności okazania paszportu covidowego, ujemnego wyniku testu na SARS-CoV-2 wykonanego nie później niż 48 godzin przed wydarzeniem lub wykonaniu odpłatnego testu antygenowego na terenie targów poznańskich, przed wejściem na wydarzenie. Takie rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się w innych krajach europejskich m.in. w Niemczech, Włoszech czy Francji.

W przypadku wydarzeń kierowanych do szerokiego odbiorcy – w tym koncertów, spektakli teatralnych, wydarzeń sportowych, eventów czy konferencji – dotychczasowe zasady wstępu nie ulegają zmianie. Ich uczestnicy biorą udział w wydarzeniach w oparciu o reguły ustalone przez organizatora danego eventu. Ewentualne zmiany obowiązujących regulacji będą zależne od rozwoju sytuacji covidowej.

Wszystkie zakupione dotychczas bilety na wydarzenia organizowane przez Grupę MTP zachowują swoją ważność.

Grupa MTP precyzyjnie przestrzega rządowych wytycznych dotyczących organizacji targów, zgodnie z którymi na jedną osobę musi przypadać 15 m kw. przestrzeni. Do tego limitu nie włączają się osoby zaszczepione. Osobny poniżej 12 roku życia mogą brać udział w eventach bez okazania paszportu covidowego.

Podczas wydarzeń biznesowych organizowanych przez Grupę MTP honorowane są szczepionki przeciw Covid dopuszczone na terenie Unii Europejskiej tj. Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz Johnson&Johnson. Szczepienie jest traktowane jako ważne, gdy jest pełne (tj. 2 dawki w przypadku szczepionek Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca i 1 dawka w przypadku szczepionki Johnson&Johnson) oraz gdy od podania ostatniej dawki minęło minimum 14 dni.

Równocześnie Grupa MTP gwarantuje utrzymanie wysokich standardów w zakresach związanych z opieką medyczną, ochroną przeciwpożarową czy bezpieczeństwem osobistym. Podczas organizowanych wydarzeń rygorystycznie przestrzegane są zasady sanitarne dotyczące zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa czy dezynfekcji dłoni przy wejściu i wyjściu z wydarzenia.

>>Zapoznaj się z pełną instrukcją bezpieczeństwa sanitarnego<<