Sprzątanie świata - dołącz do nas!

Podziel się

Już 17 września zapraszamy mieszkańców Poznania wraz z rodzinami na wspólne sprzątanie terenu Lasku Dębińskiego w Poznaniu.

Chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę działania i czują odpowiedzialność za stan otaczającej przyrody.

Gdzie i o której jest start akcji?

Startujemy punktualnie o 10.00 przy ul. Droga Dębińska 16 (vis a vis wjazdu do ROD Mazurek). Na uczestników będą czekać wszelkie potrzebne materiały do zbierania śmieci.

Jak dojechać?

Autobusem linii 603, start: Garbary. Wysiadamy na przystanku o nazwie: Droga Dębińska (przystanek na żądanie), który znajduje się kilka kroków od miejsca zbiórki. Polecamy też rower lub inny ekologiczny środek transportu. Ci, którzy przyjadą samochodem, będą go mogli zaparkować vis a vis wjazdu do ROD Mazurek.

Na czym polega i jak długo będzie trwać akcja?

Głównym celem jest wspólne działanie na rzecz natury i posprzątanie zalegających śmieci na terenie Lasku Dębińskiego. Jest to spokojna okolica, gdzie całe rodziny mogą aktywnie i pożytecznie spędzić czas.  Akcja trwać będzie do 12.00.

Na zakończenie przygotowaliśmy poczęstunek. Prosimy o zabranie jeśli to możliwe własnych kubków termicznych i łyżeczek.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w wydarzeniu otrzyma drogą elektroniczną dyplomy potwierdzające wolontariackie zaangażowanie.

Działajmy wspólnie by nasze nawyki, zachowania miały realny wpływ na większą całość, jaką jest kondycja otaczającej natury!

Na wszystkich aktywnie sprzątających czekać będą do odbioru cebule kwiatowe, róże ogrodowe, nasiona czy byliny.  Wrócicie do domu z poczuciem sprawczości i dobrym uczynkiem na rzecz otaczającego środowiska.

Grupa MTP wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju w ramach Agendy ONZ.

Organizatorzy: Grupa MTP, Miasto Poznań

Partnerzy: POLECO, Gardenia

Sponsorzy: Benex, Rosa Ćwik, Szkółka Byczkowscy, Vilmorin Garden