Spotykamy się, by pomagać

Podziel się

Grupa MTP dołączyła do akcji „SPOTYKAMY się, by POMAGAĆ”, organizowanej przez Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. Część przychodu ze sprzedaży biletów spółka przeznaczy na cele związane z pomocą dla mieszkańców i mieszkanek Ukrainy.

- Grupa MTP znajduje się w centrum działań pomocowych dla mieszkańców Ukrainy przybywających do Wielkopolski. Do tej pory włączaliśmy się w pomoc oferując naszą infrastrukturę oraz usługi. Na terenie targów zbudowaliśmy Punkt Recepcyjny i Centralny Magazyn Zbiórki Darów. Przygotowaliśmy też miejsca noclegowe w halach 7 i 7A i w poznańskiej Hali Arena. Teraz włączamy się także w pomoc finansową – mówi Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Grupa MTP poprzez swoją Fundację In_Spire wesprze zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz potrzebujących z Ukrainy. Każdy sprzedany bilet na wydarzenia targowe organizowane przez Grupę MTP oraz zewnętrznych organizatorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2022 roku, to wsparcie zbiórki PAH. Grupa MTP będzie też promowała zbiórkę, wśród swoich klientów.  

- Po trudnym okresie pandemii, cieszymy się, że możemy wrócić do realizacji spotkań i wydarzeń. Musimy pracować by pomagać. Kalendarz wydarzeń organizowanych przez Grupę MTP w sezonie wiosennym jest szeroki. W planach mamy aż 18 wydarzeń targowych w Poznaniu.  Do tego dochodzą jeszcze wydarzenia organizowane na naszym terenie przez zewnętrznych organizatorów, takie jak kongres Impact i Europejska Konferencja Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI  – mówi Bittner.

Na początku kwietnia w Poznaniu odbędą się targi dla miłośników aktywnego trybu życia Poznań Sport Expo i branżowe wydarzenie Poznański Salon Optyczny. W kolejnym tygodniu Grupa MTP spodziewa się kilkudziesięciu tysięcy gości na Targach Poznań Motor Show. Na koniec kwietnia zaplanowano targi Expopower, Greenpower, Instalacje, SAWO i Securex, które zgromadzą w Poznaniu branżę energetyczną, instalacyjną, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i pracy.

W maju na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi fryzjerskie i kosmetyczne Look i beautyVision, targi Meble Polska i wyposażenia wnętrz Home Decor oraz H2POLAND, czyli pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Na przełomie maja i czerwca Poznań będzie gospodarzem grupy targów przemysłowych: ITM Industry Europe, Subcontracting, Forum Odlewnicze Focast i Modernlog dla branży logistyki, transportu oraz magazynowania.

Akcja „SPOTYKAMY się, by POMAGAĆ”,  to wsparcie idei zbierania funduszy na pomoc Ukrainie przez branżę MICE. Organizatorem inicjatywy jest Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. Tworzą ją przedsiębiorcy zajmujący się organizacją spotkań, podróży służbowych i motywacyjnych, eventów, targów, kongresów, konferencji i innych podobnych przedsięwzięć, a także przedsiębiorcy świadczący usługi hotelarskie i organizatorzy wydarzeń rozrywkowo-artystycznych.