„Poznań w formie” 8 czerwca

Podziel się

Rodzinnie, radośnie i w trosce o zdrowie! 8 czerwca Grupa MTP i Miasto Poznań zapraszają na kolejny piknik „Poznań w formie”. Tym razem wydarzenie odbędzie się na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Złotowska II” przy ul. Złotowskiej 67A.

Podczas pikniku organizatorzy zadbają o zdrowie mieszkańców Poznania. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta przygotuje wraz z parterami strefę zdrowia.

Na stanowisku Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ można m.in. skorzystać z konsultacji na temat profilaktyki zdrowia czy złożyć wniosek o kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Firma Audika zaprasza do Słuchobusu, w celu wykrycia ewentualnych wad słuchu. Fundacja Akceptacja zachęca do profilaktyki Chorób Układu Oddechowego i skorzystania z warsztatów oddechowych. Family Optic oferuje przesiewowe badania wzroku oraz porady optyczne. Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na pomiary składu ciała oraz porady dietetyczne.

Na stoisku Poznańskiego Centrum Świadczeń będzie możliwość złożenia wniosku o Poznańską Złotą Kartę i Kartę Dużej Rodziny. Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych przeprowadzą edukację z zakresu samokontroli glukozy i podstawowych zasad żywienia. Na stanowisku Fundacji re.akcja będzie możliwość nauki korzystania z defibrylatora AED. Z kolei specjaliści z Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej udzielą konsultacji na temat tego jak zażywać leki i suplementy w sposób bezpieczny. Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury wykonywa analizę składu ciała wraz z omówieniem wyników, a Grupa Ratownictwa PCK nauczy jak udzielać pierwszej pomocy.

Organizatorzy zapraszają również do strefy ekologii, bezpieczeństwa i sportu. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przygotuje dla najmłodszych ekolekcje, a Straż Miejska Miasta Poznania będzie edukowała z zakresu bezpieczeństwa. Podczas pikniku będzie też okazja do skorzystania ze strefy Hobby Horse sponsorowanej przez zespół Cavaliady.

Dla najmłodszych przygotowano przedstawienia teatralne. O 11:15 Agencja Art. Bonsai zabierze publiczność w podróż do ojczyzny takich zespołów jak The Beatles, The Rolling Stones czy Queen, a o 12:30 na piknikowej zobaczymy spektakl „Elmer – słoń w kratkę” Teatru Fuzja. Warto też zajrzeć do specjalnej biblioteczki wypełnionej najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki. Na stoisku Grupy MTP będzie można zobaczyć ilustracje do książki „Mały Książę” przygotowane w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

Poznań w formie: 8 czerwca, ROD „Złotowska II” przy ul. Złotowskiej 67A od 11:00 do 16:00. Więcej informacji na stronie facebook.pl/poznanwformie i na poznanwformie.pl