"Poznań w formie" 22 czerwca

Podziel się

Przed nami kolejna edycja międzypokoleniowego pikniku organizowanego przez Miasto Poznań i Grupę MTP. Uwaga - zmiana lokalizacji - zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Zapraszamy w godzinach 11:00-16:00 do Pawilonu nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 22 czerwca! Wejście przez Hol Wschodni.

 

Jakie atrakcie przygotowaliśmy tym razem dla mieszkańców Poznania?

Strefa Zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania razem z partnerami wydarzenia, przygotował bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców. Na stoisku Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będzie można skorzystać z pomiaru składu ciała przy użyciu analizatora.

Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Klub" Filia Winogrady przeprowadzi m.in. konsultacje psychologiczne i pedagogiczne oraz animacje dla dzieci. Fundacja AKCEPTACJA i Poznańskie Towarzystwo "Amazonki" zapraszają m.in. na badania EKG i profilaktykę nowotworów piersi. Na stoisku firmy Audika można wykonać badanie w kierunku wykrycia wad słuchu, wykonywane metodą audiometrii tonalnej. Family Optic oferuje przesiewowe badania wzroku oraz porady optyczne, a Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na pomiary składu ciała oraz porady dietetyczne. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przeprowadzi działania edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Pokażą też jak właściwie usunąć kleszcza. Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych opowiedzą o podstawowych zasadach żywienia. Na ich stoisku będzie można też zmierzyć poziom cukru i ciśnienia. Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury zaprasza na stoisko edukacyjno-informacyjne „Zrzucamy kilogramy” i „STOP Cukrzycy”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą edukować o bezpieczeństwie również poprzez zabawę m.in. quizy, kolorowanki, Koło fortuny, Aparat Piórkowskiego, Alkogogle czy Narkogogle. Grupa Ratownictwa PCK nauczy jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, a Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka zaprasza na badania dermatoskopem.

Strefa ekologii i informacji miejskiej

Podczas pikniku nie zabraknie też edukacji z zakresu ekologii i praktycznych informacji dla mieszkańców. Zarząd Zieleni Miejskiej będzie promować miejskie tereny zielone jako idealne miejsca do spędzania czasu. Pracownicy Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania opowiedzą o możliwościach korzystania na terenie miasta z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz mediacji. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotuje zabawy edukacyjne dla najmłodszych, w tym warsztaty plastyczne. To też okazja do poznania oferty MOPR-u. Mieszkańcy, którzy chcieliby założyć kartę OK Poznań, mogą złożyć wniosek odwiedzając na pikniku Poznańskie Centrum Świadczeń.

Strefa animacji, kultury i sportu

Poznań w formie to też promocja zdrowia przez aktywność na świeżym powietrzu. Jak rozwinąć umiejętności sportowe u dzieci opowiedzą olimpijczycy z Poznań Athletic, którzy przygotują też specjalny tor przeszkód. Sportowe zmagania związane z piłką nożną przygotowała Akademia Piłkarska Reissa. Podczas pikniku będzie też okazja do skorzystania ze strefy Hobby Horse sponsorowanej przez zespół Cavaliady. Zapraszamy również do obejrzenia przedstawień teatralnych. O godz. 11:15 ze swoim spektaklem "Muzyczna Monarchia" wystąpi Art. Bonsai, a o 12:30 w zaczarowany świat wyobraźni, najmłodszą publiczność zabierze Teatr Mozaika ze spektaklem niespodzianką. Zachęcamy również do skorzystania z piknikowej biblioteczki wypełnionej najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki. Na stoisku Grupy MTP będzie można zobaczyć ilustracje do książki „Mały Książę” przygotowane w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

PLAN SCENY:

11:00 Początek pikniku

11:15 Przedstawienie "Muzyczna monarchia"| Art Bonsai

12:15 Animacje dla dzieci

12.30 Przedstawienie niespodzianka | Teatr Mozaika

13:15 Zumba

13:30 Jak rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat? |Poznań Athletic

13:45 Pokaz baniek mydlanych

14:00 Nauka udzielania pierwszej pomocy |Grupa Ratownictwa PCK Poznań

15:00 Zumba

16:00 Zakończenie pikniku

 

W tym samym czasie  w pawilonie 3 odbywać się będą także Eliminacje do Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3.