Poznań Game Arena

Podziel się

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gamingowe już w dniach 12-14 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Co czeka na zwiedzających podczas PGA

Wartość polskiego rynku gier to blisko 1,5 mld zł. W Polsce, liczącej ponad 38 mln ludzi około 13,4 mln to gracze. Widząc taki potencjał, lider branży targowej, jakim bez wątpienia są MTP nie może obok niego przejść obojętnie.

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA ma już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370 000 polskich i zagranicznych fanów sprzętu, produkcji
i multimediów gamingowych. Takie dane świadczą o niewątpliwej popularności targów, ale jak każdy sukces, również i sukces PGA nie wziął się znikąd. Na jego elementy składowe złożył się przede wszystkim bardzo bogaty program, który corocznie rozpieszcza zwiedzających.

PGA, czyli #tusiegra

Wśród atrakcji przygotowano szereg różnorodnych propozycji, spośród których każdy miłośnik gier znajdzie coś dla siebie: premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazdy Twitch i YouTube, znakomici cosplay’erzy, wystawców
z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla naszych zwiedzających. Trzeba pamiętać, że PGA to głównie impreza targowa i dlatego kładziemy taki nacisk na jakość ekspozycji. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach. Natomiast kiermasze gier to doskonała okazja znalezienia kultowych tytułów za bezcen. Warto więc zabierać ze sobą duże plecaki lub przyjechać na targi samochodem.

Wszyscy, którzy szukają rozrywki na miejscu z pewnością docenią fakt, że na PGA mogą grać przez 3 dni,
w najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak Virtual Reality czy Mixed Reality. W tym celu przygotowanych ponad 850 stanowisk do grania dla zwiedzających. Takie rzeczy tylko na PGA. Dla nieco starszych graczy, którzy pamiętają Atari, Amigę, Comodore oraz tych młodszych, którzy chcieliby się przenieść w czasie czeka strefa gier retro z ponad 50 niezapomnianymi grami Zapewniamy, że ogromne piksele, szesnastokolorowa grafika i dźwięk MIDI mogą okazać się fascynujące.

Imponująca strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów to efekt naszego projektu realizowanego przy współpracy z… polskimi graczami! To dzięki wspólnym działaniom oraz Fundacji Indie Games Polska, której jesteśmy członkami, udało się wydobyć najlepszy potencjał polskiego GameDevu. Często, dzięki testom, recenzjom oraz opiniom gości PGA nasze rodzime „indyki” nabierają ostateczną formę, która podbija serce graczy z całego świata.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE PGA

Podczas Poznań Game Arena odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, które są bardzo interesujące
dla naszych gości. Warto zadbać o dodatkową porcję energii na kolejne, niezwykłe atrakcje:

Profesjonalistów z branży przyciągają prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman). Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych idealnym miejscem jest Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference, która poza wykładami uzupełniona jest w strefę rekrutacyjną, strefa wystawców biznesowych oraz wydarzenia czy systemy pozwalające na spotkania biznesowe, w tym na przykład łączące developerów z wydawcami.

Stars4Fans to widowiskowe, dwudniowe wydarzenie, na którym ponad 100 najsłynniejszych gwiazd YouTube spotyka się ze swoimi widzami. Na fanów sław internetu czekają intrygujące wyzwania, występy, cosplay show, konkursy z nagrodami i oczywiście spotkania z ich idolami.

Mediations Biennale jest nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale również badawczym i naukowym. Obraz nie jest tu tylko środkiem wyrazu, ekspresji artysty, ale również równorzędnym narzędziem badawczym, który dzięki zmysłowym środkom badania, przenikania i obcowania z rzeczywistością, dociera do jej niedostępnych słowem, nauką czy technologią obszarów. Mało tego, obraz stwarza zupełnie inny, pozawerbalny kontakt z prawdą, eksponuje jej zupełnie inne aspekty, tworzy zaskakujące tezy wizualne. Sztuka powinna mieć pełnoprawny udział w dyskursie o człowieku, otaczającym nas życiu i wszechświecie. Jej dzieła tworzą bowiem szeroką wiedzę, która formułowana jest w językach zmysłowych, których znajomość otwiera różne obszary świadomości, bogactwo przeżyć i interpersonalnej komunikacji. Obraz uruchamia inną wrażliwość, percepcję i współistnienie
z rzeczywistością.

Epic Game Music- Niezapomniany wieczór muzyki epickiej z gier

EPIC GAME MUSIC to nowy muzyczny projekt, który pojawi się w Poznaniu w trakcie POZNAŃ GAME ARENA 2018 i będzie potężnym i zarazem mocno emocjonalnym otwarciem tych niezwykłych targów i spotkań miłośników wirtualnego świata gier.

W piątkowy wieczór, 12 października, w dniu inauguracji POZNAŃ GAME ARENA, w przepięknej Salii Ziemii ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz kilkudziesięcioosobowy skład Chóru Akademickiego UAM pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń w rytm niezwykłej epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym. W repertuarze koncertu nie zabraknie kultowych soundtracków z popularnych gier zagranicznych jak i polskich producentów.

CoOperate Orchestra to poznańska orkiestra symfoniczna założona i prowadzona przez dyrygenta Adama Domurata i managera Patrycję Jesionek. Od 2010 roku, CoOperate Orchestra wystąpiła w ponad 80 koncertach podczas licznych festiwali, projektów kulturalnych, konferencji naukowych, jubileuszy czy gali charytatywnych zarówno w Polsce jak i za granicą. Koncerty Orkiestry odbywają się regularnie w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, poznańskiej Auli Uniwersyteckiej, Sali Ziemi MTP, Filharmonii Bałtyckiej czy Teatrze Wielkim w Poznaniu. CoOperate Orchestra prezentowała się do tej pory
w różnorodnym repertuarze podczas wielu prestiżowych projektów takich jak Konferencji IPSA 2016 (Światowy Kongres Nauk Politycznyc), poznański Festiwal Juwenalia, Festiwal Transatlantyk w Łodzi, Festiwale Muzyki Paschalnej i Pasyjnej w Poznaniu i Mosinie, Koncerty Noworoczne Stowarzyszenia Lions Club Gdańsk Neptun, Międzynarodowe Festiwale Fletowe w Poznaniu, Festiwal Brahmsa, Międzynarodowy Konkurs Organowy Feliksa Nowowiejskiego, gdzie pełniła funkcję orkiestry konkuroswej, Festiwal Wiosna u Luteranów, cykl Muzyka Filmowa nad Wartą, Projekt Visual Concerts oraz wielu innych.

Chór Akademicki UAM to niemalże 50 lat kontynuowania chóralnych tradycji wielkopolski poprzez dzielenie się śpiewaczą pasją . Powstały w 1966 roku zespół początkowo zrzeszał pracowników i studentów jedynie macierzystej uczelni. Dziś jednak w jego kręgach odnaleźć można wszystkich tych, którzy swoim głosem i zaangażowaniem dali dowód szczerej chęci muzykowania . Prowadzony był przez wybitne osobowości chóralistyki, w tym Jacka Sykulskiego, znanego poznańskiego kompozytora, aranżera i dyrygenta. Pod jego batutą chór rozwijał się bardzo dynamicznie i koncertował na wielu prestiżowych scenach. Występował w niemal wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Boliwii, Chinach, Japonii i na Tajwanie. Jesienią 2011 roku miejsce Sykulskiego objęła jego wieloletnia asystentka – Beata Bielska, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Dyrygentury i Muzyki Chóralnej. Działalność zespołu pod dyrekcją tej utalentowanej, ambitnej i charyzmatycznej dyrygentki odbija się szerokim echem w świecie chóralistyki.

Visual Production to doświadczony producent z branży audiowizualnej, specjalizujący się w organizacji kreatywnych projektów multimedialnych i audiowizualnych. Visual Production zajmuje się szeroko pojętą produkcją wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, w tym koncertów, pokazów filmowych i innych artystycznych przedsięwzięć oraz kompleksową organizacją sfery wizualnej: produkcji filmów i spotów reklamowych, które specjalizują i charakteryzują podstawową działalność firmy. Nasze wieloletnie doświadczenie przy organizacji kameralnych i masowych koncertów muzycznych zarówno w plenerze oraz w salach zamkniętych daje gwarancję udanych wydarzeń, pozostawiających niesamowite wrażenia dla widzów i słuchaczy.

12.10.2018, godz. 20.30 (otwarcie bram o 20.00)
Sala Ziemi, ul. Głogowska 14, Poznań
Bilety na: Bilety24.pl / EVENTIM / eBilet

Partnerem koncertu są: Poznan Game Arena, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Game Industry Conference.
Producentem koncertu jest Visual Production.

CEEGA, czyli prestiżowa gala konkursu dla gier wideo na PGA!

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody
dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Przedsięwzięcie ma być kolejnym krokiem w kierunku integracji środowisk twórców gier z naszego rejonu Europy, ważnym i służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w Europie Środkowo- Wschodniej działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób. W jury oceniającym gry znajdą się przedstawiciele organizacji branżowych oraz mediów growych z całego rejonu Europy.

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: visual art., audio, design, narrative, technology, hidden gem, best mobile game, best game. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywać się będzie co roku podczas targów PGA w Poznaniu. W tym roku gala odbędzie się 13 października, o godzinie 19.00 w Sali Ziemi. Lokalizacja nagrody w Polsce jest znaczącym wyróżnieniem dla naszego kraju. Koordynatorem projektu nagrody regionalnej została fundacja Indie Games Polska.

Te i wiele innych atrakcji czekać będą na zwiedzających targi PGA w dniach 12–14 października. Bilety w niższej cenie można kupić w przedsprzedaży do 11 października. Szczegółowe informacje znaleźć można natomiast
na www.gamearena.pl

Nagrody

Podczas Poznań Game Arena 2018 zostaną przyznane PGA AWARDS 2018 w czterech kategoriach:

Najlepsza Zagraniczna Gra Indie na PGA

Najlepsze Stoisko Indie na PGA

Najlepsza Zagraniczna Gra Indie na PGA

Wszyscy twórcy niezależni, którzy wystawiają się podczas tegorocznego Poznań Game Arena, mogą zgłosić swoje gry. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz (link na końcu strony), w którym - poza danymi kontaktowymi - należy dołączyć film z gameplay’em oraz inne materiały, mogące rozszerzyć doznania jurorów. Może to być
np. trailer wyjaśniający nieco fabułę gry - potraktujcie to jednak jako dodatek, nie główną podstawę do oceny
i nominowania Waszej pracy. Wybór najlepszych gier nastąpi już w trakcie Poznań Game Arena, podobnie jak zwycięzców w kategoriach Najlepsze Stoisko Indie na PGA i Najlepsza Gra Indie na PGA - Nagroda Dziennikarzy.

Rozgrywki esportowe

Rozgrywki ESL Pro European Championship to nie jedyny turniej, który rozgrzeje do czerwoności miłośników esportu, którzy pojawią się w Poznaniu. Dzięki zacieśnieniu współpracy ESL i Międzynarodowych Targów Poznańskich finały ESL Mistrzostw Polski rozegrane zostaną podczas targów Poznań Game Arena, które odbędą się 12-14 października. Dodatkowo ESL i PGA, wraz z partnerami, przekształcą Halę 5 w esportową mekkę pełną atrakcji dla publiczności, gdzie oprócz rozgrywek esportowych na najwyższym poziomie, fani będą mogli spotkać także swoich idoli.

Rozgrywki ESL Pro European Championship po raz pierwszy pojawią się w 29. sezonie ESEA MDL i będą częścią nowego systemu ESEA. W turnieju weźmie udział 10 drużyn, które zdobyły najwyższy stopień podium
w mistrzostwach swojego kraju. Najlepsze 4 drużyny uzyskają awans do finałów, które odbędą się podczas Poznań Game Arena 13-14 października. Fanów z Polski na pewno ucieszy fakt, że jedna z polskich drużyn otrzyma slot bezpośrednio do finałów rozgrywek.

Turniej będzie rozgrywany w systemie pucharowym i został podzielony na dwa dni transmisji. Część spotkań zaplanowano na 13 października, natomiast mecze finałowe drabinki przegranych i wielki finał zostaną rozegrane w niedzielę 14 października. Dwie najlepsze drużyny ESL EPEC, które awansują do spotkania finałowego i nie posiadały już wcześniej takiej możliwości, otrzymają bezpośredni slot do Relegacji ESEA. W puli nagród całego turnieju do wygrania jest ponad 300 000 złotych (70 000 euro)

Lista drużyn:

Ago Esports – Polska

Epsilon Esports – UK

Team LDLC – FR

Alternate Attax – DE

erereree

rererere