Ponad tysiąc zawodników wystartuje w Gran Fondo Poznań!

Podziel się

Już w najbliższą niedzielę (3 lipca) kolarski wyścig dla amatorów ponownie zagości w stolicy Wielkopolski. W drugiej edycji Gran Fondo Poznań wszyscy sympatycy jazdy na rowerze znajdą dystans odpowiedni dla siebie. Na uczestników czeka szybka, płaska i w pełni wyłączona z ruchu trasa. Na listach startowych jest ponad 1000 osób, co czyni Gran Fondo Poznań jednym z największych eventów kolarskich w Polsce. Start honorowy odbędzie się z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Gran Fondo Series to cykl wyścigów kolarskich dla amatorów. W ubiegłym roku szosowa rywalizacja zadebiutowała w Poznaniu. W najbliższą niedzielę (3 lipca), po szybkiej i płaskiej trasie w Wielkopolsce. ponownie rywalizować będzie peleton kolarzy. Jednym z największych atutów zawodów jest maksymalne bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Zawodnicy ścigają się po trasach całkowicie wyłączonych z ruchu. Dzięki temu mogą się poczuć, jak kolarze elity.

Dystans dla każdego

Zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (106 km), oraz Medio Fondo (65 km), a dla początkujących kolarzy lub sympatyków rekreacyjnych przejażdżek przygotowano dystans Family Fondo o długości 28 kilometrów. Start i meta wszystkich wyścigów będą zlokalizowane na terenie MTP w Poznaniu. Na listach startowych wszystkich dystansów jest już ponad 1000 osób.

Bogaty pakiet startowy


Uczestnicy dwóch najdłuższych dystansów, Gran Fondo Medio Fondo mogą liczyć na atrakcyjny pakiet startowy, w skład którego wejdą:
  • oficjalna koszulka Gran Fondo Poznan
  • wyjątkowy medal finishera wręczany na mecie
  • Welcome Banquet, posilek regeneracyjny po wyścigu (CityDiet), punkty żywieniowe na trasie; -Lech Free, woda Cisowianka, napój energetyczny Red Bull
  • ubezpieczenie NNW

Nowości Gran Fondo Poznań 2022

W tym roku miasteczko kolarskie zlokalizowane będzie na terenie MTP w Poznaniu. W tym miejscu będzie też start i meta wszystkich dystansów. Do dyspozycji kolarzy oraz kibiców będzie strefa gastronomiczna oraz Expo. Kolejną nowinką tegorocznych zawodów Gran Fondo Poznań będzie nagroda dla najaktywniejszych kolarzy. Zawodnik zawodniczka startujący na dystansie Gran Fondo, którzy zgromadzą najwięcej punktów na tzw. premiach lotnych, otrzymają tytuły najaktywniejszych uczestników i pamiątkowe koszulki dla najlepszych sprinterów.

Wyścig dla całych rodzin

W tegorocznej edycji zawodów nadal będzie można wystartować na dystansie odpowiednim dla całej rodziny, czyli Family Fondo. To wyścig na trasie o długości 28 km. W ten sposób Gran Fondo Series zachęca do startu początkujących kolarzy oraz całe rodziny. Podobnie, jak w latach poprzednich, w programie zawodów znajdą się też bardzo krótkie wyścigi dla najmłodszych, czyli Gran Fondo Kids. To rywalizacja dla dzieci, w wieku od 2 do 12 lat, na dystansach od 500 do 3000 metrów, Początek zawodów zaplanowano w sobotę o godz. 9:30 na terenie MTP, przy Pawilonie 5.

Rejestracja na wyścigi Gran Fondo oraz Medio Fondo została już zakończona. Zapisy na Family Fondo oraz Gran Fondo Kids będą jeszcze możliwe w sobotę Merchandise Store, na terenie MTP. Jednak liczba dostępnych pakietów będzie ograniczona.

Więcej informacji o Gran Fondo Series można znaleźć na www.gfseries.pl.

Gran Fondo Poznań jest wspierany przez Miasto Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.