Pokazy SempAir Optimi Show już w weekend w Krzesinach

Podziel się

Najszybsze i najlepsze samoloty na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach już w najbliższy weekend. Wyjątkowa okazja do zobaczenia na niebie wszystkich samolotów bojowych latających z biało-czerwoną szachownicą. Już 18 i 19 maja na niezwykłe pokazy zapraszają 31. BLT, Port Lotniczy Poznań – Ławica i Grupa MTP. Kilkadziesiąt samolotów i śmigłowców w pokazach dynamicznych i na wystawie statycznej to atrakcje obok, których nie można przejść obojętnie

Spektakularne pokazy SempAIR Optimi Show odbędą się z okazji 70-lecia Lotniska Poznań-Krzesiny i 111-lecia Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć najlepsze maszyny i najlepszych pilotów w akcji. Organizatorzy przygotowali kilka godzin niesamowitych emocji i niezapomnianych pokazów.

Jakie atrakcje?

Swoje umiejętności zaprezentują najbardziej utytułowane grupy akrobacyjne w Polsce, m.in.: F-16 Tiger Demo Team Poland, Zespół Akrobacyjny ORLIK z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, a także ORLEN Grupa Akrobacyjna „Żelazny” - największa i najdłużej działająca cywilna grupa akrobacyjna w Polsce. Poza dumą bazy lotniczej w Krzesinach, czyli samolotami wielozadaniowymi F-16, na niebie nad Krzesinami zobaczymy także m.in.: południowokoreański lekki dwuosobowy samolot bojowy FA-50, ikonę wojskowego taktycznego transportu powietrznego Lockheed C-130 Hercules, samolot szkoleniowy M-346 Master (BIELIK), PZL M28 Skytruck/Bryza, Boeing 737, samolot cywilny Carbon Cub EX-3, najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce Edge 540 pilotowany przez pierwszego polskiego pilota w Red Bull Air Race, Łukasza Czepielę oraz najnowszy certyfikowany samolot akrobacyjny na świecie GameBird GB1 z utytułowanym Arturem Kielakiem za sterami (tylko w sobotę). A to nie wszystko co pojawi się na krzesińskim niebie.

Podczas pokazów dynamicznych w powietrzu zaprezentują się także śmigłowce: absolutna legenda lotnictwa Bölkow Bo 105 oraz dwusilnikowy śmigłowiec klasy 6-tonowej PZL W-3 Sokół. Wiele kultowych maszyn będzie można podziwiać na wystawie statycznej, w tym najstarszy samolot bojowy polskiej armii Su-22 czy kultowy myśliwiec MIG-29.

Pokazom lotniczym towarzyszyć będzie ekspozycja pojazdów i sprzętu wojskowego. Tutaj hitem będzie zapewne amerykański czołg Abrams, pojazd opancerzony Oshkosh, transporter Half-Track, haubica Krab, wyrzutnia Langusta czy szybka łódź operacyjna Formozy.

Bilety wyprzedane

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowano pulę 20.000 wejściówek, która w całości została już wyprzedana. Uczestników na teren pokazów zawiozą specjalne pociągi odjeżdżające z Dworca Głównego w Poznaniu. Samochody będzie można zostawić na parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zaledwie 100 m od dworca. Koszt całodniowego biletu parkingowego (od 8:00 do 22:00) wynosi 50 złotych.

Szczegółowe informacje na stronie www.sempair.pl