Najważniejsze spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Europie

Podziel się

Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność i rozwój pojawią się w Poznaniu w dniach 12-15 września 2023 roku na Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2023 .

Targi te należą do ścisłej czołówki, największych wystaw na świecie, dedykowanych branży obróbki drewna.

DREMA 2023 jest idealną przestrzenią dla pokazania współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych zarówno miłośnikom pracy z drewnem, jak i profesjonalistom z przemysłu drzewno-meblarskiego. Uzupełnieniem tej oferty są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli, akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery.

DREMA 2023 – kierunki rozwoju branży

Podczas DREMY – najważniejszego spotkania branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, specjaliści rozmawiać będą min. o tym jak przetrwać w trudnych dla tej branży czasach, jak poradzić sobie z brakiem odpowiednich kadr, czy surowców. Wystawy zaprezentują zaawansowane technologicznie rozwiązania, zintegrowane systemy i maszyny, które w znaczący sposób mogą obniżyć koszty produkcji mebli. Przygotowana na targach DREMA 2023 ekspozycja obejmie zarówno automatyzację jak i cyfryzację procesów produkcyjnych, robotyzację miejsc pracy, a także zastosowanie nowych materiałów i technologii.

- Od wysokich kosztów surowców, energii czy płac nie uciekniemy, a więc musimy szukać przewag i szans właśnie w poprawie procesów i automatyzacji produkcji. Osobiście spodziewam się, że w najbliższych latach na dobre w fabrykach mebli zagości robotyzacja. Na pewno pomocne w tym zakresie będą kontynuacje programów wsparcia. – podkreśla Michał Strzelecki, dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Spotkanie liderów branży

Dowodem na bardzo duże zapotrzebowanie na spotkania profesjonalistów, jakim są targi DREMA, jest mocna reprezentacja kluczowych firm sektora innowacji, szeroka prezentacja maszyn w ruchu i urządzeń do obróbki drewna, kompleksowa oferta zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie, maszyny i narzędzia). Warto podkreślić, że targi DREMA znajdują się na liście 12 światowych wystaw popieranych przez EUMABOIS - Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna i są JEDYNE w Polsce w tym rankingu.

Wydarzenia towarzyszące

Przedstawicieli sektora drzewnego z pewnością zainteresuje X jubileuszowy Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW - międzynarodowa konferencja Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, podejmująca tematy związane z zagrożeniami i wyzwaniami dla przemysłu drzewnego w Polsce i na świecie. O tym w jakim kierunku zmierza sektor meblarski i jak się przygotować na nowe zjawiska gospodarcze, opowiedzą specjaliści z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli podczas VIII Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego.

 

Stałe punkty programu:

Fabryka Mebli na Żywo DROMA  -  czyli pokazy na żywo najnowszych technologii produkcji mebli/ wyrobów z drewna z zastosowaniem polskich maszyn,

Drema Dzieciom - produkcja mebli dziecięcych na cele charytatywne. Zestawy meblowe wyprodukowane podczas trwania targów trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka na terenie Ukrainy.

Strefa Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi – zarządzana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy.

Poligon Umiejętności i demonstracji lakierniczych przygotowany przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe.

Drema Tools i Drema Hobby - warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie, jak również pokazy ostrzenia narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej.

Strefa Czystego Powietrzaz ekspozycją nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oraz systemów dla ogrzewania. 

Wystawa eksponatów konkursu „Wyczarowane z drewna” - zadaniem uczestników zmagań jest stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. W poprzednich edycjach konkursu powstały już tak wyjątkowe przedmioty z drewna, jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia czy tornister.

XXII Mistrzostw Polski We Wbijaniu Gwoździ

Strefa narzędziowa od portalu Narzędzioholicy.pl – prezentacja nowych rozwiązań, technologii, pokazów narzędzi i kunsztu pracy zaproszonych partnerów, gości i liderów branży narzędziowej.

Nowością tegorocznej edycji targów DREMA 2023 będą: Strefa Trendów dla Meblarstwa – miejsce spotkań i ekspozycja firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia) oraz Strefa Wiedzy i Youtuberów wraz z pokazami rzemiosła drewnianego, w wykonaniu znanych twórców internetowych.

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Więcej informacji: www.drema.pl

Facebook

LinkedIN