Koncertowy weekend na Poznańskim Jarmarku Świątecznym

Podziel się

Poznański Jarmark Świąteczny zagościł Międzynarodowych Targach Poznańskich i od razu podbił serca odwiedzających. Po pierwszym, pełnym atrakcji weekendzie przyszła pora na ogłoszenia kolejnych niespodzianek. W najbliższą sobotę, 26 listopada na scenie zagra kolejna gwiazda – Mezo.

Poznański Jarmark Świąteczny otwarty jest od wtorku do niedzieli, a każdy weekend to specjalny program dodatkowych wydarzeń dla gości w każdym wieku. W najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-12:20 na scenie odbędzie pokaz posłuszeństwa i tresury psów przygotowany przez OPP w Poznaniu. Będą także konkursy z nagrodami oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży w sąsiadującym z jarmarkiem Poznań Congress Center.

W sobotę na godzinę 13:00 zaplanowane jest czytanie świątecznych bajek, a o godzinie 14:30 Plac Powszechnej Wystawy Krajowej wypełni muzyka grana przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia. Głównym punktem programu będzie koncert Mezo, który wystąpi na scenie Poznańskiego Jarmarku Świątecznego o godzinie 17:00.  Jacek Mejer jest obecny na ogólnopolskiej scenie muzycznej od niemal 20 lat. Jego twórczość to połączenie hip-hopu z popem, wydał 9 ogólnopolskich albumów, z czego najnowszy CREDO ukazał się w 2020 roku.

 

W niedzielę na Poznańskim Jarmarku Świątecznym będzie można spotkać postaci z bajek – Myszkę Miki i Myszkę Minnie a o godzinie 17:00 odbędzie się koncert kolęd i świątecznych pieśni polskich oraz ukraińskich w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Poza programem specjalnym na gości jarmarku czekają wszystkie atrakcje stałe:

  • karuzela wenecka
  • świąteczna kolejka
  • zjazdy pontonowe
  • domek św. Mikołaja (dostępny w weekendy, w tygodniu – dla grup zorganizowanych)
  • symulator lotu saniami
  • młyńskie koło
  • Mirror Cube
  • symulator lotu do Laponii samolotem F-18 w strefie patrona radiowego radia Eska

Bilety można kupić na miejscu oraz bez kolejek - online na platformie ToBilet

W strefie partnera strategicznego – firmy Enea dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach manualnych i zimowej grze w statki. Enea przygotowała także fotobudkę 360°, dzięki której każdy może uwiecznić magiczne chwile na Poznańskim Jarmarku Świątecznym.  Dużą popularnością cieszy się także lodowisko, na którym w piątki i soboty o 19:00 rozpoczyna się muzyczna zabawa z DJ’em.

Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka – od tradycyjnych rozgrzewających potraw takich jak bigos, krokiety czy pierogi – po słodkości: gofry, churrosy czy owoce w czekoladzie.

Szczegółowy program Poznańskiego Jarmarku Świątecznego: www.jarmark.poznan.pl     

Główne wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej. Wstęp wolny

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!