Jesień pełna targów branżowych

Podziel się

Sezon jesienny na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapowiada się niezwykle interesująco. W kalendarium wydarzeń znalazły się flagowe targi znane publiczności nie tylko w Polsce, ale i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

- Kalendarz jesiennych wydarzeń branżowych jest już w pełni zaplanowany. We wrześniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się m.in. targi dla przemysłu drzewnego Drema, branży spożywczej Polagra i opakowaniowej Taropak. W październiku zaplanowano targi ochrony środowiska POLECO, a w listopadzie targi branży ogrodniczej Gardenia i kamieniarskiej STONE. Jesienią po raz pierwszy w programie pojawią się Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO - mówi Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

DREMA
13 - 16 września 2022

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, należą do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskały rekomendację federacji EUMABOIS. To przestrzeń do prezentacji technologii jutra i rozwiązań dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna, których uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna - wyjątkowa powierzchnia pokazująca potencjał drzemiący w surowcu drzewnym. Cztery dni targów obfitują w nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży drzewnej i meblarskiej, a także prezentacje, warsztaty i fabryki na żywo. Targi DREMA, poza czysto biznesowym charakterem, pełnią też liczne funkcje: edukacyjną, charytatywną, promocyjną – to wszystko sprawia, że oferta jest kompleksowa i przyciąga rzesze osób zawodowo i hobbystycznie związanych z obróbką drewna.

Bilety dostępne na ToBilet.pl

POLAGRA
26 - 28 września 2022

Targi POLAGRA to największe wydarzenie promujące żywność, technologie dla branży spożywczej, a także urządzenia i rozwiązania dla sektora HoReCa. Ekspozycja budowana jest w oparciu o trzy równoległe salony: FOOD, FOODTECH i HORECA.

Salon FOOD, przeznaczony jest dla branży spożywczej. To zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert i promocja polskiej gospodarki. Odwiedza go kilkadziesiąt tysięcy profesjonalistów z całego świata, poszukujących nowości, inspiracji, nastawionych na zawarcie długoterminowych kontraktów.

Salon FOODTECH to tętniąca życiem fabryka żywności, w której można zobaczyć działanie całych linii produkcyjnych. To miejsce inspiracji dla przedstawicieli firm produkujących żywność: kadry zarządzającej, kierowników i specjalistów zajmujących się produkcją żywności, technologią żywności oraz utrzymaniem ruchu.

Salon HORECA pozwala zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami usprawniającymi pracę profesjonalnych kuchni, zwiększającymi zakres usług oferowanych przez lokale gastronomiczno-noclegowe, zapewniającymi bezpieczeństwo i komfort pobytu gościom restauracji czy obiektów noclegów.  Co roku salon odwiedzany jest przez restauratorów, kucharzy oraz właścicieli i menadżerów obiektów wypoczynkowo-noclegowych.

Wszystkim trzem ekspozycjom towarzyszą szkolenia branżowe, eksperckie spotkania, dystrybutorów żywności, rozwiązań marketingowych. Odbywają się także panele dyskusyjne z udziałem ekspertów na temat zmian w zachowaniu konsumentów, trendów w żywieniu, szkoleń, pozwalających rozwijać produkcję i wdrażać standardy bezpieczeństwa pracy. Wydarzeniu towarzyszą również targi Smaki Regionów, poświęcone żywności tradycyjnej i regionalnej.

Rejestracja i zakup biletów -> ToBilet.pl

TAROPAK
26 - 28 września 2022

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w tym samym czasie odbędą się też targi TAROPAK. Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania to najważniejsze kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań: kosmetyka, farmacja, meblarstwo, motoryzacja, ogrodnictwo czy przemysł spożywczy. Targi obejmują wszystkie aspekty branży, od opakowań szklanych przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych po zagadnienia etykietowania i magazynowania. Rozwijane są nowe obszary tematyczne dotyczące opakowań dla e-commerce jak i opakowań jako wyzwań przyszłości. Działający podczas TAROPAKU program HOSTED BUYERS dla zwiedzających umożliwia międzynarodowe kontraktacje.

Bilety dostępne na ToBilet.pl

CLEANING EXPO
4 - 6 października 2022

Grupa MTP oraz Cleaning Consulting zapraszają na Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO. To pierwsze w Polsce tak duże wydarzenie, którego celem jest integracja branży utrzymania czystości. 

Branża profesjonalnego utrzymania czystości wyceniana jest na ponad 6,5 miliarda złotych. Tworzy ją ponad 3,5 tysiąca firm, które zatrudniają tysiące pracowników. Tak duża liczba przedsiębiorstw sprawia, iż charakteryzuje się ona z jednej strony dużym rozdrobnieniem, a z drugiej wysoką konkurencyjnością. To właśnie te warunki są powodem, dla którego Grupa MTP oraz Cleaning Consulting wychodzą z inicjatywą Targów Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO 2022 – platformy wymiany usług i towarów, jak również integracji oraz dyskusji branżowej – mówi Jolanta Sergot-Kowalska, właścicielka Cleaning Consulting i współorganizatorka targów Cleaning Expo 2022. 

Kup bilet na stronie ToBilet.pl

POLECO
19 - 21 października 2022

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to największe i najważniejsze wydarzenie konferencyjno-wystawiennicze dla branży ochrony klimatu, środowiska, gospodarki komunalnej i zrównoważonego rozwoju. Wystawcy z Polski i zagranicy zaprezentują w Poznaniu najnowsze ekologiczne trendów oraz technologiczne nowinki dla każdej gałęzi przemysłu, a także rozwiązania z zakresu adaptacji do zmian klimatu. Na ekspozycji można zobaczyć ofertę firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, techniki komunalnej smart city, odnawialnych źródeł energii, rewitalizacji i rekultywacji, gospodarki wodno-kanalizacyjnej oraz ochrony powietrza i klimatu. 

Bilety na stronie ToBilet.pl

GARDENIA 
17 - 19 listopada 2022

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA jest: „Ekologiczny ogród”. Spotkanie obejmie wszystkie sektory branży ogrodniczej, a w programie wydarzeń znajdą się m.in. konferencja dla architektów, Arena Krajobrazu, Miejska Sztuka Ogrodowa. Równolegle zaproponowany zostanie szereg zróżnicowanych prelekcji i warsztatów, które umożliwią profesjonalistom nie tylko rozeznanie w rynkowych nowościach i trendach, ale i doskonalenie w wielu zawodowych obszarach.

Targi GARDENIA ponownie staną się terytorium kwiatowej wirtuozerii w wykonaniu największych polskich i europejskich mistrzów florystyki. Z przyjemnością oddamy przestrzeń sceniczną i wystawienniczą w ręce szkół florystycznych, które z pewnością ponownie zachwycą nietuzinkowymi kompozycjami szerokie grono odbiorców.

Bilety dostępne online na stronie ToBilet.pl

STONE
23 - 25 listopada 2022

Targi Branży Kamieniarskiej Stone to biznesowe spotkanie przedstawicieli branży kamieniarskiej i największa ekspozycja surowca kamieniarskiego, maszyn i nowoczesnych technologii, niezbędnych w procesie obróbki w Polsce. Tematyka targów obejmuje szeroki zakres, dzięki czemu można tu odnaleźć niemal wszystko, co potrzebne do pracy w branży kamieniarskiej. To przestrzeń służąca wymianie poglądów, inspiracjom i kontraktacjom.

 Bilety do nabycia na stronie ToBilet.pl