ITM Industry Europe - produkty nagrodzone Złotym Medalem

Podziel się

ITM Industry Europe to największe i najbardziej znaczące w tej części Europy targi przemysłowe. Wystawcy, których rozwiązania wyróżniają się na tle pozostałych – zostali docenieni przez jury konkursu i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal.

Łącznie, w tym roku, jury konkursowe, nagrodziło Złotym Medalem Grupy MTP 15 produktów. Tą prestiżową nagrodą wyróżniono produkty i rozwiązania, należące do polskich firm o światowym zasięgu i renomie. W konkursie doceniono ich innowacyjność, nowoczesność i pomysłowość.

W tegorocznej edycji są to duże, pod względem gabarytów maszyny, w pełni zautomatyzowane, wyposażone w najnowszej generacji systemy, a jednocześnie łatwe w obsłudze. Takim przykładem jest Wycinarka Laserowa TruLaser 5030 fiber(L76) należąca do firmy TRUMPF Polska.

Dzięki zastosowaniu podwójnej mocy lasera, uzyskano wzrost wydajności obrabiarki nawet o 80 procent. Maszyna ta przetwarza elementy do trzech razy szybciej, niż inne urządzenia. Bardzo wysoką produktywność oraz nowe standardy w cięciu laserowym zapewnia urządzenie firmy AMADA – Laser Regius.

Do liderów w produkcji tego typu maszyn, należy także STAR MICRONICS AG, który opracował zupełnie nowy model automatu tokarskiego wzdłużnego SD-26. Narzędzie jest przeznaczone, do obróbki części o złożonych kształtach dla branży motoryzacyjnej, medycznej i sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego.

Firma FAMOT z Pleszewa otrzymała dwa Złote Medale. Kapituła doceniła tutaj niezawodność i kompaktową konstrukcję Obrabiarki M2, która z powodzeniem może być wykorzystana  w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych zakładach. Najnowsze sterowanie SINUMERIK ONE oraz dotykowy panel sterowania zapewniają łatwą obsługę.  Ta sama firma, pokaże na targach ITM Industry Europe drugi nagrodzony produkt – tokarkę sterowaną numerycznie T1.

Nagrodzone Złotym Medalem produkty, zawierają rozwiązania konstrukcyjne, technologiczne i informatyczne, które pozwalają uzyskać bardzo precyzyjne wyroby. Cechą wspólną nagrodzonych maszyn jest ich elastyczność, czyli można je wykorzystać zarówno do produkcji wielko- jak i małoseryjnej – mówi prof. dr hab. inż. Jan Żurek z  Politechniki Poznańskiej, Przewodniczący Jury Konkursowego Złotego Medalu.

Ekspert podkreśla, że wyróżnione przez jury urządzenia, z którymi będzie można się zapoznać na targach ITM i Modernlog, dzięki zastosowaniu dedykowanych do tego programów komputerowych, przyśpieszają i ułatwiają pracę na każdym etapie. Od projektowania konkretnych wyrobów, po sam proces produkcji. Najbardziej zaawansowane rozwiązania i platformy informatyczne wykorzystano w dwóch systemach logistycznych, które także zostały zauważone przez Kapitułę Konkursu Złotego Medalu.

To platforma SYNAPTIC, autorstwa Instytutu Studiów Programistycznych S.A. To centralny system logistyczny, który pozwala na sprawne zarządzanie całym łańcuchem dostaw przedsiębiorstwa. W tej samej kategorii Złoty Medal otrzymała firma Kardex Polska, która stworzyła produkt o nazwie Intuicyjny Asystent Kompletacji. – To nowe środowisko pracy dla operatora, które umożliwia naturalną i intuicyjną współpracę  z maszyną, bez dodatkowego wyświetlacza czy klawiatury. Wirtualne przyciski pojawiają się tam, gdzie operator ich oczekuje – opisuje zalety urządzenia jego producent.

Dla przedsiębiorców, udział w targach przemysłowych to doskonała okazja, do przedstawienia i promocji swoich innowacyjnych produktów i rozwiązań. To także możliwość spotkania się z obecnymi i potencjalnymi odbiorcami.

Od ponad 10 lat jesteśmy częścią tej imprezy i uważamy że jest jedną z najważniejszych na naszym rynku. Statystki wskazują, na stały wzrost zainteresowania klientów, spotkaniami bezpośrednimi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, mówi Marcin Rybicki z Ajan Polska, która otrzymała nagrodę za Głowicę 3D trzeciej generacji. - Złoty Medal Grupy MTP, uznawany jest w naszej branży jako najważniejsze wyróżnienie swojego produktu. My również tak uważamy, ponieważ dobrze wiemy jak ciężko go otrzymać, podkreśla.

Na zadowolenie wystawców, którzy przyjeżdżają do Poznania, mają wpływ także pozostałe, kluczowe z ich punktu widzenia elementy. To duża przestrzeń, świetna lokalizacja, bardzo dobra organizacja i co najważniejsze doskonała atmosfera - mówi Marcin Sawczyn z firmy Haimer Polska, która otrzymała Złoty Medal za urządzenie do pomiarów i ustawiania narzędzi serii VIO linear. - Tegoroczne wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem, że droga którą podążamy od samego początku jest właściwa. Koncentracja na jakości produkowanych przez nas rozwiązań, popłaca przede wszystkim w formie zaufania, którym obdarzają nas każdego dnia klienci, ale także w formie nagrody,  jaką jest Złoty Medal przyznany przez kapitułę konkursu - podkreśla producent.

W prezentowanych w tym roku urządzeniach i maszynach, wykorzystano najnowsze rozwiązania elektroniczne, informatyczne oraz z dziedziny automatyki i robotyki. – Wspomagają także logistykę, która jest bardzo ważnym, niedocenionym do tej pory obszarem tłumaczy prof. dr hab. inż. Jan Żurek z  Politechniki Poznańskiej.

Nagrodzone Złotym Medalem Grupy MTP rozwiązania, urządzenia, maszyny i roboty, wykorzystują sztuczną inteligencję, są również unikatowe w skali Polski i świata. Wyróżniają się na rynku wysoką jakością, nowoczesnym designem, funkcjonalnością i praktycznym zastosowaniem.

Z pełną ich listą i opisem można się zapoznać na stronie https://itm-europe.pl/pl/aktualnosci/zlota-pietnastka-poznaj-laureatow/