Ironwoman z Grupy MTP

Podziel się

Sport jest dla niej jak powietrze. Na co dzień dyrektor aplikacji ZiO food, od sześciu lat trenuje triathlon i w tym roku będzie reprezentowała Grupę MTP w zawodach Enea 5150 Poznań. Zapraszamy do lektury Q&A z Katarzyną Łazarowicz.

 

 

Dlaczego startujesz w Enea 5150 Poznań?

Triathlon uprawiam od 2016 roku, a od 2018 (z małą przerwą na kontuzję na rowerze w 2020) każdego roku startuję przynajmniej w jednych zawodach pod znaczkiem IM. Mam za sobą: IM Emilia Romgana 5150, IM Luxembourg 70.3, IM Marrakech 70.3 i ubiegłoroczny IM Gdynia 70.3.

Nie da się ukryć, że zawody IM gwarantują niesamowite emocje i zawsze jest jakiś haczyk, który zmusza do większego wysiłku oraz – pomimo regularnych treningów i przygotowania – wyjścia ze strefy komfortu. W tym roku 4 września miałam supportować mojego tri-przyjaciela na pełnym dystansie w Malborku, ale jak się dowiedziałam o imprezie organizowanej w Poznaniu, w dodatku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie meta będzie dosłownie pod oknami mojej pracy, nie miałam wyjścia i wiedziałam, że muszę wystartować. Co prawda nie na ulubionym dystansie 70.3 (bo za mało było tego biegania w tym roku), ale z wielką niecierpliwością odliczam dni i godziny do startu w Kiekrzu. A codziennie wchodząc i wychodzą z biura wizualizuję sobie ten dzień i emocje z nim związane. Do tego wiem, że organizator Sport Evolution i gospodarz zawodów moje ukochane MTP, to gwarancja udanej imprezy, emocji i poziomu godnego międzynarodowej marki IM.

 

W której z trzech dyscyplin czuję się najlepiej?

W tym roku rower, zresztą to też moja ulubiona dyscyplina. Bieg będzie na zaliczenie, bo żeby biegać trzeba biegać, a pływać nauczyłam się specjalnie z powodu zapisania się na pierwsze zawody triathlonowe w 2016 r. więc doświadczenie niewielkie ;-)

 

Jak przygotowuję się do startu?

Przede wszystkim regularnie, chociaż w tym roku bez trenera Kuby Czaji i drużyny CTS, do którego (jeżeli się oczywiście zgodzi ;-) chciałabym wrócić w przyszłym sezonie, żeby oczywiście przygotować się na II edycję IM 70.3 w Poznaniu

Jaką rolę sport odgrywa w moim życiu?

Sport zaczęłam uprawiać późno, bo po 40stce, więc dużo mam do nadrobienia, ale potrzebuję go do życia tak samo jak: powietrza, energii z jedzenia oraz ciekawych projektów=wyzwań zawodowych!

Trzymamy kciuki i zapraszamy do kibicowania Kasi na trasie!

Premierowy weekend pod szyldem IRONMAN zaplanowano w Poznaniu już 3-4 września. W sobotę odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży w ramach Kids Run Poznań, a w niedzielę walczyć będą dorośli triathloniści. Meta oraz miasteczko triathlonowe z szeregiem atrakcji dla kibiców, zlokalizowane będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zawody odbędą się na dystansie 1,5 km etapu pływackiego, 40 km etapu kolarskiego oraz 10 km etapu biegowego.