Ironman odbędzie się w Poznaniu!

Podziel się

Meta i cała wioska zawodów będą zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich!

Już 4 września legendarna seria zawodów triathlonowych IRONMAN zadebiutuje w stolicy Wielkopolski. Rywalizacja odbędzie się na dystansach IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Grupa MTP.

 

Poznań jest kolejnym polskim miastem, po Gdyni oraz Warszawie, które będzie gościć najbardziej rozpoznawalny cykl zawodów triathlonowych na świecie.

 

- Cieszymy się bardzo, że dodajemy IRONMAN 70.3 Poznań i 5150 Poznań do naszego portfolio imprez IRONMAN w Polsce – powiedział Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. - To kolejny kamień milowy dla współczesnej polskiej sceny triathlonowej, ale także hołd dla jej historii, ponieważ etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Kierskim, gdzie miały miejsce pierwsze zawody triathlonowe w Polsce, które odbyły się w 1984 roku. Z niecierpliwością czekamy na wspaniały weekend triathlonowy w Poznaniu i nadal będziemy angażować całą swoją energię w stworzenie możliwie najlepszej imprezy dla naszych zawodników, partnerów, miasta-gospodarza – podsumował.

 

- Grupa MTP to nowoczesna firma, która w swojej strategii, oprócz oczywiście organizowania targów, ma zapisane otwarcie na kulturę i sport. Od wielu lat to realizujemy, organizując CAVALIADĘ, a także współorganizując maraton i półmaraton, który jest oceniany jako jeden z najlepszych biegów półmaratońskich w Europie. Dojrzeliśmy do triathlonu – przyznaje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. Jak dodaje, Ironmanowi w Poznaniu towarzyszyć będą targi o tematyce sportowej. Meta i cała wioska zawodów będą zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Głównym motywem rywalizacji w Warszawie, Gdyni oraz Poznaniu będzie „Rok Marzycieli”. Organizatorzy zawodów chcą w ten sposób przekazać, że za każdym wielkim osiągnięciem, na początku stoi zawsze marzenie. „Rok Marzycieli” ma też inspirować do podjęcia wyzwania, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN. Ta droga zaczyna się od marzenia, które następnie staje się celem, a w końcu - rzeczywistością. Dodatkowo, w każdym mieście wybrano jeden symbol, którego historia idealnie odzwierciedla realizację wielkiego marzenia. W Warszawie będzie to Zamek Królewski, w Gdyni - Port Gdynia, a w Poznaniu - Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

- Poznań jest liderem w zakresie organizacji imprez aktywizujących mieszkańców w Polsce – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Nasze największe biegi, takie jak Poznań Maraton, Poznań Półmaraton, Wings For Life World Run czy bieg Niepodległości mają najwyższą frekwencje w kraju. Od wielu lat konsekwentnie rozwijamy projekt wyścigu rowerowego dla amatorów w cyklu Gran Fondo. Mamy swój duży udział w rozpropagowaniu triathlonu w Polsce - od 2013 roku nad poznańską Maltą odbywają się jedne z największych zawodów w kraju, obecnie w cyklu Super League Triathlon. W 2022 roku portfolio naszych imprez wzrośnie o kolejne zawody multisportowe za sprawą zaproszenia do współpracy międzynarodowej organizacji IRONMAN. Liczymy, że dzięki temu Poznań pojawi się na mapie najbardziej legendarnego cyklu zawodów, a do naszego miasta zjadą zawodnicy z całego świata i będą mogli przekonać się, że nie tylko słyniemy z perfekcyjnej organizacji i wspaniałego klimatu sprzyjającego sportowcom, ale mamy też do zaoferowania wiele atrakcji – dodaje.

 

Debiutanckie zawody IRONMAN 70.3 Poznań oraz 5150 Poznań zaplanowano na 4 września 2022 roku. Rejestracja rozpocznie się 18 stycznia o godz. 15:00 w portalu SlotMarket.pl.