Festiwal prezentów na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Podziel się

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wyjątkowych prezentów! Już w piątek startuje bowiem Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (2-4 grudnia), organizowany w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego. To tutaj będzie można spotkać artystów-rękodzielników z całej Polski.

Przed nami niezwykły weekend, pełen ciekawych wydarzeń w Poznaniu. Do jednych z nich należy z pewnością Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który będzie można odwiedzić od 2 do 4 grudnia na MTP. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 120 wystawców, artystów-rękodzielników i galerie sztuki nieużytkowej.

Zapraszamy na bajeczny weekend z Festiwalem Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Już w piątek rozpoczynamy jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w portfolio Grupy MTP. Nie może na nim zabraknąć fanów rękodzieła, dekoracji do domu oraz poszukiwaczy oryginalnych prezentów na zbliżające się wielkimi krokami mikołajki i Święta Bożego Narodzenia – zapowiada Barbara Vogt, dyrektor Festiwalu.

Rękodzieło na całego!

Niepowtarzalne, wykonane z precyzją i dbałością o wszystkie szczegóły oraz z dobrych jakościowo materiałów – tymi słowami można opisać rękodzieło, które będzie dostępne na stoiskach wystawców Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych już w ten weekend na terenie MTP. Coś dla siebie znajdą zarówno fani dekoracji świątecznych, jak i oryginalnych akcesoriów domowych czy zabawek dla dzieci. Nie zawiodą się także poszukiwacze unikatowej mody i biżuterii, a także wielbiciele ręcznie robionej ceramiki oraz galanterii skórzanej. W sumie spotkać będzie można ponad 120 artystów z całej Polski. 

Warsztaty z dekoracji bombek i aukcja sztuki

Wśród atrakcji Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można wymienić również warsztaty z dekoracji szklanych bombek skierowane do najmłodszych. W tym przypadku wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez system ToBilet. Nieco starszych fanów sztuki organizatorzy zapraszają do udziału w prawdziwej aukcji obrazów grafik i rzeźb(sobota, godz. 16:00), za którą odpowiada Galeria Kwadrat Art. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia na własne oczy profesjonalnej licytacji.  

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbywa się w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego, bogatego w atrakcje na świeżym powietrzu. Wśród nich wymienić można chociażby młyńskie koło, lodowisko, karuzelę wenecką i domek Świętego Mikołaja.

Informacje organizacyjne:

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

Godziny otwarcia:

2-3 grudnia (piątek-sobota) 11:00-20:00

4 grudnia (niedziela) 11:00-19:00

Pawilon PCC, poziom 0

Wejście vis a vis Dworca Zachodniego

Bilety: https://mtp-link.pl/t4rwr