Enea IRONMAN 70.3 Poznań

Podziel się

Zawody triathlonowe IRONMAN na całym świecie przyciągają uwagę, a ich uczestnicy wzbudzają podziw. Okazuje się, że triathlon to dyscyplina, którą upodobali sobie wybitni, polscy lekkoatleci. Na starcie Enea IRONMAN 70.3 Poznań zobaczymy w tym roku między innymi Sebastiana Chmarę, Marka Plawgę oraz Pawła Januszewskiego! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie 3 września.

Marek Plawgo, medalista Mistrzostw Świata i Europy, olimpijczyk z Aten i Pekinu w tym roku został ambasadorem imprez IRONMAN w Polsce, a w czerwcu udanie zadebiutował w zawodach Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Na zawodach Enea IRONMAN 70.3 Poznań wyzwanie postanowił rzucić mu Sebastian Chmara, halowy Mistrz Świata i Europy w siedmioboju.

 

SEBASTIAN CHMARA

Rywalizację mamy we krwi. Marek jest ode mnie młodszy i to naprawdę imponujące, jak bardzo wciągnął go triathlon. Nie ma co ukrywać, że ja też mam mega "zajawkę" i trenuję intensywnie. Niedawno również ukończyłem zawody na dystansie 70.3 mili w Bydgoszczy i czekam na nasz pojedynek w Poznaniu.

Zwycięzca pojedynku przekaże czek w wysokości 5000 złotych na wybraną przez siebie organizację charytatywną. Jeśli wygra Marek Plawgo pieniądze powędrują do Fundacji Graj z Głową, pierwszej w Polsce zajmującej się zdrowiem psychicznym w sporcie. Jeśli pierwszy na metę Enea IRONMAN 70.3 Poznań dotrze Sebastian Chmara, pieniądze zostaną przekazane na rzecz Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

 

Kogo jeszcze zobaczymy w Poznaniu?

Swój udział w poznańskich zawodach zapowiedział także Paweł Januszewski, mistrz Europy i wielki rywal Marka Plawgi z lekkoatletycznych stadionów. Ale to nie jedyny sprinter, który upodobał sobie triathlon po zakończeniu oficjalnej kariery sportowej. W Enea IRONMAN 70.3 Poznań wystartuje też Filip Walotka, olimpijczyk z Sydney. Swój udział w zawodach potwierdził także Grzegorz Sudoł, medalista Mistrzostw Świata i Europy w chodzie sportowym, trzykrotny olimpijczyk z Aten, Pekinu i Londynu, przed którym wcześniej debiut na pełnym dystansie IRONMAN w ramach sierpniowego Enea IRONMAN Gdynia.

 

MICHAŁ DRELICH, DYREKTOR IRONMAN POLAND

Cieszy nas, że wybitni polscy sportowcy z różnych dyscyplin wybierają triathlon. Warto wspomnieć, że przygodę z triathlonem zaliczyli u nas już wcześniej także inni lekkoatleci, jak Anna Jakubczak czy Piotr Długosielski. W zawodach IRONMAN w Polsce przez kilka lat mogliśmy także podziwiać Iwonę Guzowską, polską pięściarkę i kickbokserkę, a ponadto byłych zawodowych piłkarzy, siatkarzy i kolarzy na czele z Jarosławem Bieniukiem czy Cezarym Zamaną.

 

Planujesz przyjazd samochodem?

Zachęcamy do skorzystania z nowego 3 poziomowego parkingu podziemnego PWK , który znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  • Parking zlokalizowany jest na na ul. Głogowskiej 11
  • Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj www.parkingpwk.pl