Dobre praktyki na Local Trends

Podziel się

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe to nie tylko debaty. To również wiele okazji na wymianę doświadczeń, poznanie nowych rozwiązań czy dobrych praktyk. Local Trends już w połowie października w Poznaniu.

Po raz pierwszy na Local Trends działać będzie Scena dobrych praktyk. Miasta, firmy czy instytucje będą prezentować tu rozwiązania, które się sprawdziły i mogą być wykorzystane przez innych.

Będzie można zatem poznać pomysły na kształtowanie polityki senioralnej w miastach czy optymalizację kosztów w zarządzaniu nieruchomościami w samorządach. Osobna prezentacja poświęcona zostanie podatkowi od nieruchomości jako istotnym źródle dochodów. Zaprezentowany zostanie system podnoszący bezpieczeństwo przestrzeni publicznej – Smart security platform, a także platforma technologiczna Smart IoT Metering, służąca do opomiarowania energii na każdym poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych GSM.

Oprócz Sceny dobrych praktyk podczas Local Trends odbywać się też będą rozmaite warsztaty – np. z zastosowania programu BeSTi@ do oceny wpływu nowych zadań na przyszłą sytuację finansową jednostek samorządu terytorialnego czy URBACT – Europejskie Polityki Miejskie w praktyce. Inny z kolei warsztat będzie dotyczył nowych zadań gmin w zakresie nieczystości ciekłych w świetle najnowszych przepisów.

Tegoroczną edycję Europejskiego Forum Samorządowego zdominują tematy finansowe oraz związane ze środowiskiem i cyfryzacją. Paneliści i panelistki dyskutować będą m.in. o nowej perspektywie finansowej w kontekście samorządów, współpracy tychże z rządem, budowaniu neutralności klimatycznej czy rozwoju opartym o big data.

Local Trends odbywać się będą w dniach 17-18 października 2022 w Poznań Congress Center zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami forum są Grupa MTP i Fundacja Centrum Myśli Strategicznych.

Więcej informacji i rejestracja: https://localtrends.pl/efs-poznan/