Branża kamieniarska spotyka się w Poznaniu

Podziel się

Coraz odważniej wkracza do naszych mieszkań i domów. Kamień, bo o nim mowa, jest drugim materiałem najchętniej wykorzystywanym w budownictwie. Jest też bohaterem targów STONE, które w dniach 23-25 listopada będą się odbywać na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Targi Branży Kamieniarskiej STONE to jedyne w Polsce biznesowe spotkanie branży, podczas którego prezentowana jest kompleksowa oferta: maszyn, narzędzi, materiałów z kamienia naturalnego, półproduktów i  wyrobów z kamienia np. spieków czy konglomeratu. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowymi produktami, rozwiązaniami technologicznymi i pomysłami na zastosowanie tego surowca np. we własnych wnętrzach. Jak zwykle pojawią się nowości, wśród nich np. premiera spieków wielkoformatowych od Ceramiki Paradyż.

W tym roku w dwóch pawilonach zgromadzona będzie ekspozycja około 80 firm z 15 krajów. Wysoki, bo aż 50-procentowy, udział firm zagranicznych w ogólnej liczbie uczestników pokazuje,  że Polska jest dla nich atrakcyjnym rynkiem.

Od dłuższego czasu obserwujemy transformację branży kamieniarskiej w Polsce. Kamień staje się materiałem, który wychodzi poza branżę funeralną. Nowe trendy w architekturze i budownictwie pokazują szeroki wachlarz możliwości wykorzystania kamienia zarówno w pomieszczeniach, jak i przestrzeniach otwartych. Dzięki różnorodności barw i struktury Pozwala on uzyskać wyjątkowe efekty.

Zwiedzający targi STONE będą mogli uczestniczyć w niecodziennych pokazach na żywo pracy z kamieniem. W strefie „stoneworking” poznają najnowsze narzędzia wykorzystywane przy obróbce kamienia oraz ich możliwości.  Jak pracują najlepsi z najlepszych, będzie można przyglądać się podczas pierwszej edycji Turnieju Regionów w Ręcznej Obróbce Kamienia. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostało wybranych 6 finalistów z 3 drużyn. Po raz pierwszy jest wśród nich kobieta. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie mistrzów zaplanowane jest na trzeci dzień targów, czyli 25 listopada. 

Całe płyty, bryły czy wreszcie przedmioty codziennego użytku to tylko cześć inspiracji. W specjalnej przestrzeni będzie można podziwiać wybrane prace Lubosza Karwata, jak również wystawę rzeźb w kamieniu pt.: „Rdzeń”, które powstały podczas letniego sympozjum dla pasjonatów kamienia. Każdy odwiedzający będzie też mógł spróbować swoich sił i stać się artystą na warsztatach z układania mozaiki.

Świat nauki i praktyki połączy Debata o Kamieniu. To pierwsze takie spotkanie, które ma na celu zapewnić wymianę wspólnej wiedzy fachowców z branży kamieniarskiej oraz branż z nim związanych (takich jak badania, wydobycie, obróbka, montaż, projektowanie czy konserwacja). Z kolei w Strefie porad rzeczoznawców każdy będzie mógł zadać pytania ekspertom z zakresu zastosowania kamienia naturalnego, ocen projektów, produktów z kamienia czy robót kamieniarskich.

 

 

 

Targi Branży Kamieniarskiej STONE

23-25 listopada 2022

Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilony 7A i 8A, wejście od Mostu Dworcowego)

Godziny otwarcia: 10:00-17:00 (piątek do 16:00)

www.targistone.pl