Największy parking podziemny w Poznaniu już działa

Wielopoziomowy Parking Podziemny PWK rozpoczął swoje działanie. Oferuje 650 miejsc na trzech poziomach. Każda rozpoczęta godzina parkowania kosztuje 7 złotych, są też abonamenty w korzystnych cenach.

To największy tego typu obiekt w Poznaniu, z którego mogą korzystać nie tylko uczestnicy wydarzeń odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – targów, kongresów, koncertów, megaeventów, ale także przybywający do stolicy Wielkopolski w celach turystycznych czy biznesowych, a także sami mieszkańcy Poznania. Jako pierwsi z nowy obiekt testowali wystawcy i odwiedzający Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

Budowa trwała od kwietnia 2021 roku. Parking znajduje się na trzech poziomach pod placem Powszechnej Wystawy Krajowej. Wjazd do parkingu znajduje się od strony ul. Głogowskiej w miejscu nieistniejącej od lat Adrii. Obiekt powstał 12 metrów pod poziomem terenu, a jego całkowita powierzchnia wynosi 18 250 m².

Parking jest czynny całą dobę. Mogą z niego korzystać samochody osobowe do 2 metrów wysokości, z wyjątkiem tych z instalacją LPG. Nie jest dopuszczone parkowanie jednośladów:  motocykli, skuterów, quadów i rowerów.