Grupa MTP doceniona za budowę pawilonu Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai

Podziel się

Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP odebrał dziś z rąk Krzysztofa Dryndy, prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podziękowania za współpracę w ramach realizacji programu obecności Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai. Konsorcjum Grupa MTP i FM Aldentro odpowiadało za budowę pawilonu, będącego wielokrotnie nagradzaną, wizytówka Polski.

Doskonały projekt architektoniczny z charakterystyczną rzeźbą kinetyczną, profesjonalna realizacja i przyjazne środowisku rozwiązania – tak w skrócie można opisać Polski Pawilon na Expo Dubai 2020. Polska ekspozycja otrzymała wiele nagród architektonicznych i branżowych m.in. nagrodę dla najlepszego dużego pawilonu w konkursie EXHIBITOR Magazine's Expo 2020, tytuł najpiękniejszego pawilonu przyznany przez „The National” oraz srebrny medal w prestiżowym konkursie Dubai Official Participant Awards  w kategorii “Exhibition Design Self-built pavilions”, organizowanym przez Bureau International des Expositions, organizację odpowiedzialną za wybór krajów-gospodarzy przyszłych Expo. 

– Deszcz nagród to potwierdzenie, że współpraca pomiędzy różnymi podmiotami zaangażowanymi w budowę Polskiego Pawilonu była wzorowa. Dziękujemy inwestorowi generalnemu - Polskiej Agencji Inwestycji I Handlu za zaufanie, a Pracowni Architektonicznej WXCA – za wspaniały projekt  – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Expo w Dubaju było bardzo ważnym puntem promocji polskiej gospodarki. W Wystawie Światowej wzięło udział ponad 2500 polskich firm, zarówno tych z branży odzieżowej, gastronomicznej, jak i sportowej czy przemysłowej, obecne były również spółki Skarbu Państwa. Wymieniały doświadczenia, zdobywały nowych klientów, wchodziły na nowe rynki i poszukiwały inwestorów. 

- Dzięki Expo bardzo poszerzyliśmy świadomość o Polsce. Mamy nadzieję, że kolejna wystawa w Japonii będzie dla nas otwarciem na tamten region. W rejonie azjatyckim znane są m.in. polskie kosmetyki, chcemy zdobyć kolejne sektory - mówił prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

fot. expo.gov.pl

Pawilon Polski z drewnianą fasadą oraz charakterystyczną rzeźbą kinetyczną, symbolizującą stado ptaków był jednym z najbardziej charakterystycznych i popularnych budynków Expo. Unikalna elewacja została zaprojektowana, wykonana oraz zamontowana przez ekspertów z firmy Veki. Przez sześć miesięcy naszą prezentację narodową odwiedziło ponad milion gości.

Rzadko się zdarza, by budynek, który wygląda niesamowicie na wizualizacjach, tak samo dobrze lub nawet lepiej prezentował się w rzeczywistości. Serdecznie dziękuję naszym generalnym wykonawcom, czyli konsorcjum Grupy MTP i FM Aldentro. Dziękuje za doprowadzenie do tego, że ten budynek stanowi naszą pieczątkę na paszporcie Expo 2020 – mówił podczas otwarcia Polskiego Pawilonu Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej Światowej Wystawy EXPO w Dubaju 2020.