Global Exhibitions Day 2022

Podziel się

1 czerwca już po raz siódmy branża targowa na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Targów. To święto wszystkich osób pracujących w przemyśle targowym oraz okazja do rozmowy na temat znaczenia przemysłu spotkań we współczesnym świecie.

Targi to część branży MICE (meetings, incentives, conferences, exhibitions), która w Polsce odpowiada za ok. 1,5 proc. PKB, a globalna wartość tego rynku w 2019 roku, a więc jeszcze przed pandemią, wynosiła ok. 1,2 mld dol. Rok później, w wyniku lockdownów i pandemicznych obostrzeń, polskie firmy z branży spotkań i wydarzeń odnotowały spadek przychodów sięgający 73 proc. Teraz, po ponad dwóch latach branża MICE – nie tylko w Polsce, ale i całej Europie – wraca powoli do funkcjonowania w przedpandemicznej, stacjonarnej formule. Dziś, spowodowane pandemią, straty branży targowej szacowane są na około 4 mld złotych.

Światowy Dzień Targów to też okazja by zastanowić się nad prognozami dla branży. Grupa MTP i infuture.institute, którego założycielką i CEO jest Natalia Hatalska, stworzyły raport „W kierunku rezyliencji. Przyszłość branży targowej”. Raport to obraz stanu obecnego i scenariusze przyszłości, które pozwalają lepiej zrozumieć, jak branża MICE może funkcjonować w nowej rzeczywistości i czego od niej oczekuje zmieniające się społeczeństwo. Raport można pobrać TU.