Społeczna odpowiedzialność biznesu

Podziel się

Wspieramy Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ 2030

UN Global Compact została powołana w 2000 roku przez dyrektora Generalnego ONZ Kofi Annana. Skutki działania na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy. Zrzesza obecnie ponad 10 000 członków z całego świata.

Od 15 października 2021 roku udział bierze także Grupa MTP.

Przystępując do Global Compact, Grupa MTP wyróżnia się trzema zasadami. do m.in. przestrzegania i ochrony praw człowieka, przeciwdziałanie dyskryminacji, reagowanie w przypadku stosowania korupcji oraz zabezpieczenie, rozwinięcie i stosowanie technologii przyjaznej dla środowiska.

Wszystkie działania CSR prowadzone przez Grupę MTP są odpowiedzią na Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ 2030.

3 - dobre zdrowie i jakość życia,
4 - dobra jakość edukacji,
5 - równość płci
8 - wzrost gospodarczy i godna praca,
9 - innowacyjność, przemysł i infrastruktura,
11 - upowszechnienie miasta i społeczności,
12 - odpowiedzialna konsumpcja i produkcja,
13 - działanie w kontekście klimatu,
17 - partnerstwo na rzecz celu,
#

Biznes prowadzimy odpowiedzialnie

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest istotnym elementem budowania strategii aktywności Grupy MTP, która od lat świadomie angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. Działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu mają dla Grupy MTP priorytetowe znaczenie. Czujemy się odpowiedzialni wobec ludzi i środowiska.

Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP

#

Wspólnie POZmieniajmy, wrzesień 2024

Wspólnie POZmieniajmy, wrzesień 2024

Działania CSR Grupy MTP obejmują 4 filary prowadzonej działalności, a obszarami wpływu są: pracownicy, kontrahenci, środowisko i lokalna społeczność.

Poznaj nasze działania:

I. OBSZAR PRACOWNICY

• promujemy sport
• organizujemy cykliczne spotkania pro-ekologiczne dla pracowników i dajemy możliwości i sposoby zaangażowania
• włączamy w nasze programy działania na rzecz innych
• prowadzimy zasady odpowiedzialnego, pro-ekologicznego korzystania z zasobów biurowych

II. OBSZAR KONTRAHENCI

• dostarczamy profesjonalne usługi i chronimy partnerów biznesowych
• wspieramy ekologiczne rozwiązania dotyczące projektowania szkód targowych
• edukujemy w kwestii odzyskiwania materiałów z budowy stoiska, aby dać im drugie życie

III. OBSZAR ŚRODOWISKO

• wdrażamy ekologiczne systemy zarządzania i dostarczania obiektów wystawowych i obszarów sąsiadujących
• kierujemy projektem „Przekaż dalej” polegającym na rozdzieleniu się żywnością z potrzebującymi
• kierujemy działaniami „zero netto”, zarządzaniem emisji C02 Grupy MTP

IV. OBSZAR LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

• organizujemy inicjatywy wspierające potrzebujących i mające na celu integrację mieszkańców np. „Poznań w formie”
• współpracujemy ze światem nauki
• promujemy młode talenty

Sprawdź wybrane

PRACOWNICY: 

Akcja „Nakręć się na rower” z rywalizacją w ramach Rowerowej Stolicy Polski była skierowana do naszych pracowników. Od 1 do 30 czerwca 2024 liczyła się każda aktywność na rowerze w drodze do/z pracy czy weekendowe przejazdy. Ważne by zostały zarejestrowane w odpowiednim czasie i za pośrednictwem aplikacji „ Aktywne Miasta”.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=533259UhtE8

Tegoroczną nowością w ramach kampanii  była rowerowa rywalizacja poznańskich firm, w której Grupa MTP zajęła drugie miejsce. Drużyna Grupy MTP  liczyła 47 osób, które razem przejechały aż 16 879, 69 kilometrów.
To fantastyczny wynik o czym najlepiej świadczy pozycja w rankingu – drugie miejsce wśród poznańskich firm i czwarte miejsce wśród wszystkich grup gromadzących rowerzystów z Poznania.

KONT RAHENCI: 

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy innowacyjną inicjatywę IP Friendly , która zapewnia rzeczywiste wykorzystanie biznesowego biznesu targowej. Udostępnij i udostępnij narzędzie, które ujawnia prawadopodobieństwa, ujawniając się, ujawniając ich obecność. Procedura ma przede wszystkim wystawcom. Tworzyliśmy elastyczną, kontrolną, odformalizowaną i przejrzystą procedurę rozstrzygającą tego typu sporów. W wyniku ekspertyzy, który zostanie rozstrzygnięty, czy nastąpi prawdopodobieństwo treści i będzie następstwem np. nakazać wycofanie się z eksponatu ze stoiska. 

ŚRODOWISKO:

Wdrażamy nowoczesny system wystawienniczy nastawiony na odzysk lub system LED, który całkowicie niweluje utylizację odpadów powystawowych. Działanie w drugim oddechowym do tworzenia stoiska. Dzięki nowemu systemowi można uzyskać dostęp do płyt, które są dostępne w wyposażeniu. Unikamy także pracochlonnej rozwiązania, co się z tym wiąże, skracając czas montażu i zużytych materiałów. umożliwienie podpisania umowy na odbiór odpadów recyklingowych, surowe płyty wiórowe, płyty MFP oraz OSB, a także inne odpady drewniane (np. kantówki) trafią do specjalnego kontenera i częściowo do produkcji nowych płyt. Używamy wykładziny bez lateksu, który podlega w 100% recyklingowi. 

„Przekaż dalej” – nie marnujemy żywności na targach

Projekt został uruchomiony w marcu 2022 roku. Dotychczas przekazaliśmy na rzecz beneficjentów Caritas Poznań i Wielkopolskiego Banku Żywności 1 tonę 300 kg żywności*. W chwili obecnej ze wsparcia korzystają głównie osoby borykające się z bezdomnością. Na tą liczbę składają się m.in. kanapki, ciastka.

*dane na koniec października 2024

Projekt „Przekaż dalej” wpisuje się w strategię CSR Grupy MTP i wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju w ramach Agendy 2030 ONZ. Szczegóły: https://przekazdalej.ziofood.pl/

LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ: 

„Poznań w formie” to cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia w mieście. Łącznie w 2024 roku zorganizowaliśmy 10 wydarzeń, których program wypełniał dedykowane całym rodzinom atrakcje promujące zdrowy i aktywny tryb życia oraz edukację ekologiczną.

Więcej o projekcie: https://www.facebook.com/PoznanWFormie/

City Marketing

To podmiot działający na rynku reklamy outdoorowej
W swojej ofercie mają:
Citylighty na wiatach przystankowych,
Słupy,
Backlighty,
Megaboardy.
Oprócz tradycyjnych wiat, stawiają pilotażowo, w Poznaniu, ekowiaty przystankowe. To pierwszy w Polsce system zielonych dachów na wiatach. Przystanki wykonane są z aluminium, szkła i drewna.
Na dachach rośnie rozchodnik, który gromadzi wodę opadową, zwiększając retencję wody w mieście i odciążając kanalizację. Absorbuje też pyły i drobne zanieczyszczenia.

Garden City

To koncept gastronomiczny przygotowania posiłków z uwzględnieniem sezonowości i zaopatrujący się u dostawców. To klimatyczny lokal na Międzynarodowych Targach Poznańskich, świadczący również dostawę cateringu na wynos.
Działa z misją niemarnowania żywności, a prowadząc swoją działalność dba o aspekty środowiskowe.

Hol wschodni w odsłonie społecznej

Grupa MTP udostępniania w potrzebie reprezentacyjnej części posiadanej infrastruktury dla pomocy innym. M.in. hol wschodni Targów został udostępniony pod coroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W początkowym wybuchu wojny solidarnie wspieraliśmy wszystkich mieszkańców Ukrainy umieszczając na elewacji flagę państwową tego kraju.