Program targów - Zobacz co planujemy w 2025

Podziel się

W 2025 roku Grupa MTP zaplanowała 63 wydarzenia targowe w Poznaniu i poza nim. Wśród nich te najbardziej oblegane, ale i nowości. W programie znalazły się między innymi BUDMA, Poznańskie Targi Książki, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena i wiele innych.

Najważniejsze wydarzenia w kalendarzu

W nadchodzących miesiącach odbędzie się szereg wydarzeń skierowanych do szerokiej publiczności, oferujących okazję do spotkań z osobami o podobnych zainteresowaniach, inspiracji, wymiany doświadczeń oraz zakupów.

- Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich co roku odwiedza ponad 1,5 mln gości z całego świata. To zarówno profesjonalni zwiedzający, którzy uczestniczą w biznesowych wydarzeniach dotyczących najważniejszych polskich branż eksportowych, jak i indywidualni klienci, biorący udział w wydarzeniach dla pasjonatów – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

W kalendarzu na 2025 r. znalazły się takie wydarzenia, jak POZNAŃ MOTOR SHOW, które odbędzie się w dniach 24–27 kwietnia 2025 roku. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć najnowsze modele samochodów, poznać tajniki tuningu i personalizacji pojazdów oraz dowiedzieć się od ekspertów, czy samochody elektryczne to przyszłość naszego świata.

Nie zabraknie również TARGÓW EDUKACYJNYCH I POZNAŃSKICH TARGÓW KSIĄŻKI, które odbędą się w dniach 7–9 marca 2025 roku. Szkoły i uczelnie wyższe będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną, skierowaną do przyszłych uczniów i studentów. Wydarzenie przyciągnie także miłośników literatury różnego rodzaju, oferując spotkania z autorami, wspólne czytanie oraz rozmowy z kluczowymi redakcjami, z którymi współpracują organizatorzy. Poznańskie Targi Książki to największe święto literatury w Polsce – rekordowa liczba wystawców, ponad 500 autorów i autorek oraz 8 scen pełnych spotkań z literackimi gwiazdami.

- Nowością na tegorocznej edycji będzie Scena Non Fiction w całości poświęcona szeroko pojętej literaturze faktu, zobaczymy tam znanych reportażystów, historyków, a dodatkowym wydarzeniem będzie wręczenie nagrody w Konkursie Reporterskim Wydawnictwa Poznańskiego. Tradycyjnie też przygotowujemy największą w Polsce przestrzeń dedykowaną dzieciom i rodzinnemu spędzaniu czasu z literaturą - mówi Michał Dublaga, dyrektor Poznańskich Targów Książki.

W październiku, w dniach 24–26, odbędzie się POZNAŃ GAME ARENA. Podczas wydarzenia zwiedzający będą mogli zapoznać się z premierami gier i sprzętu elektronicznego, uczestniczyć w turniejach esportowych, spotkać gwiazdy gamingu oraz podziwiać pokazy cosplay.

Dla wielbicieli zabaw konstrukcyjnych Grupa MTP zaplanowała pod koniec marca Festiwal Klocków, którego partnerem jest firma LEGO. Ponadto w październiku odbędą się Targi HOBBY, w ramach których zaplanowano strefy warsztatowe, gry planszowe, makiety oraz modele pojazdów.

Poza wydarzeniami targowymi na odwiedzających czekają wystawy całoroczne, między innymi Centrum Nauki Wyobraźnia, otwarte do 29 czerwca 2025 roku, gdzie dzieci i dorośli mają możliwość poznawania świata nauki w niekonwencjonalny sposób. Stacja Copernicus do końca marca zaprasza na wystawę multimedialną ze specjalnie wykreowaną narracją. Oprócz strefy multimedialnej znajduje się tam także przestrzeń pokazów sensoryczno-edukacyjnych i wykładów naukowych.

Dla profesjonalistów i pasjonatów

Rok 2025 to także nowości branżowe, a jedna z nich to AGRO-PREMIERY, które odbędą się już w dniach 24-26 stycznia. Przedstawiciele branży rolniczej będą mieli możliwość zaprezentowania technologii, które mają szansę przetransformować rolnictwo.

Kolejnym nowym wydarzeniem będą, odbywające się w dniach 2-3 kwietnia, pierwsze targi MARCA Poland, zorganizowane we współpracy Grupy MTP z włoskim ośrodkiem targowym BolognaFiere.

Targi Marka, które odbywają się w Bolonii od ponad 20 lat, charakteryzują się międzynarodowym zasięgiem. My za to w Polsce mamy producentów różnego rodzaju produktów. Będą to produkty głównie spożywcze, ponieważ, jak wiemy, Polska jest dużym producentem żywności, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Znajdą się tam także produkty z zakresu chemii gospodarczej czy też żywności dla zwierząt. – mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP.

To międzynarodowe wydarzenie skupi się na markach własnych i przyciągnie wystawców z Polski oraz krajów takich jak Włochy, Niemcy czy Hiszpania. Kulminacyjnym punktem targów będzie program Hosted Buyers, który zapewni udział międzynarodowych kupców reprezentujących największe europejskie sieci handlowe. Organizatorzy spodziewają się 200 wystawców oraz około 4 000 profesjonalistów z całego kontynentu.

Spośród nadchodzących kongresów organizowanych przez Grupę MTP, szczególną uwagę zwraca planowana na 2-3 kwietnia 2025 roku druga edycja IN.SE.CON – Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa, który ma na celu poszerzenie świadomości zagrożeń w obszarze cyberprzestrzeni. Spotkanie będzie wypełnione warsztatami oraz pokazami innowacyjnych produktów i rozwiązań wspierających bezpieczeństwo w sieci. Kolejno, w dniach 8-10 kwietnia 2024 roku, odbędzie się NET ZERO – Środkowo-Europejskie Forum Dekarbonizacji, na którym eksperci zaprezentują sposoby oraz swoje wizje wykorzystania paliw alternatywnych oraz rozwoju technologii. Następnie, 24 kwietnia 2025 roku, odbędzie się MOVE – International Mobility Congress, który zgromadzi kluczowych przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego, energetycznego i paliwowego, koncentrując się na elektromobilności.

W programie na 2025 rok znalazły się także targi dla najważniejszych polskich branż eksportowych. MEBLE POLSKA, zaplanowane na 25–28 lutego 2025 roku, przyciągną największych producentów mebli, którzy zaprezentują najnowsze oferty polskiego przemysłu meblarskiego oraz kupców meblowych z całego świata.

- Edycję 2024 odwiedziło niemal 15 tys. osób z 68 krajów. 54 proc. kupców meblowych pochodziło z zagranicy. To absolutny rekord w porównaniu do wszystkich dotychczasowych edycji wydarzenia. – podkreślają organizatorzy.

Wydarzeniu będzie tradycyjnie towarzyszył Salon HOME DECOR, gdzie przedstawiciele salonów meblowych będą mogli składać zamówienia na artykuły dekoracyjne, tkaniny, oświetlenie, szkło, ceramikę oraz inne elementy wyposażenia wnętrz.

Na targach Budma, które odbędą się w dniach 11-14 lutego, na odwiedzających będą czekały innowacyjne rozwiązania i technologie w budownictwie. Podczas wydarzenia odbędzie się także spotkanie branży architektonicznej „ARCHI-STRADA”, skupione na zielonym designie.

ITM Industry Europe, przewidziane na dni 3–6 czerwca, zgromadzi ekspertów branży innowacji w przemyśle ery cyfrowej. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie oraz rozbudowany program wydarzeń towarzyszących będą czekać na odwiedzających.

Zaplanowane na 9-12 września targi DREMA, to prezentacja nowych technologii i rozwiązań z branży obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego oraz energii z drewna, których uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery.

W programie znalazła się też tradycyjnie Polagra, targi branży spożywczej, odbywające się w dniach 24-26 września.

Spotkajmy się na Targach!